O.s.Romodrom oslaví 10 let své existence | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


O.s.Romodrom oslaví 10 let své existence


Praha, 11.7.2011 - Občanské sdružení Romodrom oslaví v úterý 12. července v areálu Habrovka v Praze – Krči své první kulaté narozeniny. Za deset let svého působení v České republice úspěšně pracovalo s dětmi i dospělými v jejich různých životních situacích. Akce proběhne pod záštitou Místopředsedy Senátu Parlamentu ČR, Zdeňka Škromacha. Oslava začíná ve dvanáct hodin, součástí programu je i koncert kapel Bengas a Bailamos.


Občanské sdružení Romodrom působí v různých oblastech podpory a pomoci lidem, především z řad příslušníků romské národnostní menšiny, ohroženým nepříznivými životními situacemi a sociálním vyloučením. „Dalším naším cílem je posilovat všestranný rozvoj romské národnostní menšiny a obnovovat tradiční romské hodnoty,“ přibližuje zakladatelka a ředitelka organizace, Marie Gailová.
O.s. Romodrom realizuje programy pro děti a mládež, vězeňské programy a programy v sociálně vyloučených lokalitách. Mladým se věnuje projektem Romodrom pro vzdělání, provozuje nízkoprahové zařízení a pořádá volnočasové akce pro děti a mládež se sociálně znevýhodněného prostředí. Vězeňské programy v současnosti úspěšně běží ve věznici Pardubice, Vinařice a Oráčov. Program Romodrom pro regiony funguje v pěti krajích - Olomouckém, Moravskoslezském, Jihomoravském, Středočeském a Královéhradeckém.
Jeho motto, „Džanas Peskero drom,“ se tak podařilo beze zbytku naplnit. Romodrom zná svou cestu.
Kontakt:

Šárka Hofmannová
metodik kvality sociálních služeb
hofmannova@romodrom.cz
www.romodrom.cz
739630227
222212823


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 7. 2011 11:07
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Občanské sdružení Romodrom (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.