O lístky na operu Carmen pod širým nebem je zájem i ze zahraničí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


O lístky na operu Carmen pod širým nebem je zájem i ze zahraničí


Třebíč – Během posledního týdne se výrazně zvedl zájem o lístky na operu pod širým nebem v Třebíči – Carmen. Na Podzámecké nivě se ve středu 30. května odehraje jediné představení v České republice. Přijedou i zájemci z Rakouska.

„Je vidět, že lidé nechávají objednávání lístků na poslední chvíli, což ukazují čísla za poslední týden. Opera pod širým nebem je opravdu jedinečným představením u nás a bude silným diváckým zážitkem,“ říká jeden z hlavních organizátorů Martin Svoboda a dodává, že opera se uskuteční za každého počasí.
Tehdejší kritici označili Carmen za nemravnou
Autorem opery je Georges Bizet, který má na svém kontě dvacet oper, z nichž nejznámější je právě Carmen. Ta dnes patří mezi nejpopulárnější a nejuváděnější opery vůbec. Při své premiéře 3. března 1875 ale zcela propadla. Pro francouzské publikum, které bylo zvyklé na velké opery, se Carmen nelíbila, protože byla podle tehdejšího vkusu příliš komplikovaná, naturalistická a také nemravná.
„Bizet umřel krátce po premiéře opery, kterou obecenstvo příliš nepřijalo. Po osmi letech však Carmen zaplnila divadla a další scény a získala si svým silným příběhem srdce publika. Je to ukázka toho, že dobré věci jsou nesmrtelné,“ říká Martin Svoboda.
Carmen zrežíroval Michael Tarant, nositel mnoha cen za režii, který pracuje nejen v divadlech po celé České republice, ale i v zahraničí. Dirigentem sboru je Norbert Baxa, který byl v letech 1999 – 2007 nejmladším operním šéfem v historii českého divadla. Spolupracuje jako dirigent s Pražskou Komorní Operou, se kterou vystoupil na mnoha zahraničních scénách. Jako hostující dirigent vystoupuje ve Finsku, Španělsku, Japonsku a v Kanadě. V současné době spolupracuje s Universitou Britské Kolumbie ve Vancouveru, s Vysokou hudební školou v Zurichu a Hudební akademii múzickych umění v Praze.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 5. 2012 14:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.