Novým ředitelem Ratolesti Brno je Petr Machálek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Novým ředitelem Ratolesti Brno je Petr Machálek


Brno, 6. 3. 2012 – Novým ředitelem neziskové organizace Ratolest Brno se stal Petr Machálek. Do funkce jej jmenovala rada občanského sdružení s platností od 1. března 2012. V čele organizace vystřídal dlouholetou ředitelku Lucii Kudrnovou Vosečkovou, která vedla Ratolest Brno přes osm let.

„Myslím, že se nám za dobu mého působení podařilo společnými silami vybudovat z Ratolesti Brno stabilní organizaci s profesionálním zázemím, která si získala významné postavení v systému sociálních služeb v Brně. Ráda bych celému týmu poděkovala za spolupráci a popřála všem dostatek nadšení a elánu do další práce,“ řekla Lucie Kudrnová Vosečková.

Petr Machálek vystudoval politologii a sociologii na brněnské Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kde nyní působí jako externí učitel. Od roku 2007 vedl významnou českou nevládní organizaci Hnutí DUHA, kde působil s přestávkami už od roku 2001. Má za sebou také zkušenosti s prací pro další organizace, například společnost Člověk v tísni, kde se podílel na prosazování demokracie a lidských práv v zemích bývalého Sovětského svazu. Dobře obeznámen je také s chodem organizace Ratolest Brno, kde v roce 2002 pracoval jako projektový manažer na rozjezdu české verze programu pro mladé lidi Make a Connection – Připoj se!

„Ratolest Brno je jednou z nejúspěšnějších a nejdůležitějších organizací na mapě Brna. Dlouhodobě vysoká úroveň poskytovaných služeb pro znevýhodněné děti, mládež a jejich rodiny je pro mě velkým závazkem. Do budoucna se chci zaměřit na rozšíření služeb a nalezení nových finančních zdrojů,“ dodal Petr Machálek.

Ratolest Brno je brněnská nezisková organizace, která už sedmnáct let pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem a rodinám nalézat řešení v jejich obtížné životní situaci. V současné době realizuje dvě nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, Sociálně aktivizační program pro rodiny s dětmi a tři preventivní programy pro děti a mládež, které mají problémy se zákonem. Součástí nabízených služeb je také Dobrovolnické centrum.

Kontakt:
Bc. Petr Machálek
ředitel organizace
+420 773 826 840
petr.machalek@ratolest.cz

Mgr. Jana Běhalová
public relations
+420 774 682 776
jana.behalova@ratolest.cz

www.ratolest.cz
Kontakt:

Jana Běhalová
public relations
jana.behalova@ratolest.cz
www.ratolest.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 3. 2012 12:13
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Ratolest Brno, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
RATOLEST BRNO, občanské sdružení, je nestátní nezisková organizace založená v roce 1995.
Naším posláním je pomáhat sociálně znevýhodněným dětem a mladým lidem řešit jejich nepříznivou životní situaci anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti.
V rámci naší činnosti také podporujeme a rozvíjíme dobrovolnictví.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.