Nový systém směšování plynů společnosti Parker snižuje náklady v analytických aplikacích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nový systém směšování plynů společnosti Parker snižuje náklady v analytických aplikacích


HUNTSVILLE/Praha, 28. listopadu 2011 – Divize Instrumentation Products společnosti Parker Hannifin Corporation představila nový systém směšování plynů. Systém umožňuje uživatelům míchat nebo ředit až pět komponentů plynů pro výrobu vlastní směsi plynů potřebné pro přesné kalibrace nebo ověřování standardů. Systém byl vyvinut jako reakce na poptávku průmyslu, jak snížit náklady na míchání či ředění plynů pro laboratorní, průmyslové a procesní analytické aplikace. Tento systém může přinést výrazné úspory ve výši až dvaceti procent oproti nákupu hotových směsí plynů.

Systém umožňuje uživatelům směšovat plyny k výrobě vlastních plynných směsí


"Obvykle se uživatelské směsi plynů využívají v aplikacích, jako jsou analýzy technologických procesních toků v chemickém, petrochemickém a strojírenském průmyslu," říká Mike Cost, aplikační a inovační inženýr pro divizi instrumentačních produktů (IPO). "Kromě toho, že běžný nákup uživatelských směsí plynů může být velmi drahý, jsou plyny již smíchané a nelze efektivně měnit jejich koncentrace. Systém směšování plynů společnosti Parker nabízí kontrolu a flexibilitu při míchání a ředění plynů, jakož i úplnou sledovatelnost, přizpůsobení a snížení nákladů."

Pro vytvoření vlastních plynných směsí vychází systém směšování plynů z pěti oddělených čistých zdrojů plynů a řízeně vytváří směsi v širokém rozsahu koncentrací. Automatické nebo manuální dynamické směšování umožňuje vytvoření více koncentrací plynů v reálném čase, čímž se minimalizují skladové zásoby vícesložkových plynových lahví. Flexibilita v místě směšování umožňuje uživatelům ušetřit až 20 procent nákladů na využívání vlastních plynných směsí a navíc lze snížit náklady na instalaci potrubí. Skutečné náklady a případné úspory se budou lišit v závislosti na umístění, používaných plynech a na dodavatelích plynů.

Systém směšování plynů lze použít pro ředění plynů i pro změny koncentrace jak čistých, tak již hotových plynných směsí. Široký rozsah poměrů ředění (1:1 – 10 000:1 standardu) umožňuje kalibraci většiny analyzátorů z jedné tlakové lahve pro každý typ plynu, minimalizaci nákladů na plyny, nákladů na dopravu a práci při manipulaci.

Nový systém najde uplatnění při automatické kalibraci plynových chromatografů, jednotek FTIR, procesních analyzátorů plynů, hmotnostních spektrometrů a dalších plynových analytických přístrojů.

Systém může dosáhnout variabilního rozsahu koncentrací od vyšších procentuálních hodnot až po koncentrace dílů na miliardtinu (ppb - parts per billion).

Systém směšování plynů je postaven na platformě Parker IntraFlow™. IntraFlow je modulární úpravový systém kompatibilní s ISA/ANSI SP76.00.02, který minimalizuje nároky na prostor a snižuje náklady na údržbu tím, že využívá standardizace dílů. Další plynové obvody mohou být přidány později, což snižuje rozsah investic a zajišťuje ochranu před zastaráním. Přidány mohou být také další senzory a mikro-analytické měřicí senzory, aby byl umožněn vzdálený monitoring prostřednictvím systému Parker Pilot Pro™ a komunikačních rozhraní určených k připojení zařízení pro řízení výrobních procesů a analyzátorů údržby sítí, které slouží pro usnadnění rozhodování u kritických procesů.Regulátory hmotnostního průtoku v systému směšování plynů jsou kalibrovány pro uživatelsky definované plyny (tzn. N2, He, Ar, CO2 atd.) a dávají uživatelům možnost vzdáleného ovládání systému. Systém může být také spárován s regulátory průtoku společnosti Parker pro ruční míchání plynů.###


O společnosti Parker Hannifin
Díky ročnímu obratu přes 12 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 58 000 zaměstnanců ve 47 zemích po celém světě. Firma Parker již 55 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti http://www.parker.com, nebo stránky http://www.phstock.com.

Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.
Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 11. 2011 14:21
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.