Nový školní rok začal i lektorům dospělých | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nový školní rok začal i lektorům dospělých


ÚSTECKÝ KRAJ – Po dvouměsíční letní přestávce, kdy se v projektu MODERNÍ LEKTOR realizovaly aktivity vesměs bez úzkého kontaktu s účastníky projektu (tedy lektory a školiteli), se počítá se zahájením posledních několika kurzů v sérii deseti tutorovaných on-line vzdělávacích modulů. Pokračovat se bude i v doplňování elektronického Katalogu dalšího vzdělávání, jehož tištěná verze se rovněž připravuje.

V pondělí 26. září bude zahájen kurz PRÁCE S INTERAKTIVNÍ TABULÍ. Lektoři se prostřednictvím tutorovaného kurzu, v němž nechybí názorná videa a zkušený tutor (on-line učitel „na síti“), naučí aktivně využívat interaktivní tabuli při vzdělávání dospělých. Obsahem bude konkrétně zasvěcení do technologie interaktivní tabule, ovládání interaktivní tabule SMART Board
v kombinaci počítač-dotyk, možnost propojení interaktivní tabule s dalšími médii ve výukové hodině, praktická cvičení - funkce jednotlivých částí SMART Notebooku, základní druhy interaktivních cvičení, zdroje pro interaktivní tabule SMART Board při využití ve vyučovací hodině, internetové zdroje pro výuku a podobně. Tutorkou bude uznávaná metodička e-learningu Jana Vejvodová. Kurz bude ukončen 24. října, mezitím se ale ještě 10. října uskuteční praktický workshop – v rámci on-line kurzu jsou tak v plánu celkem 3 prezenční setkání s tutorem, který je jinak „studentům“ k dispozici v rámci chatu, virtuální učebny a podobných komunikačních prostředků ve speciálním studijním prostředí.

Další kurz ANDRAGOGIKA (se začátkem 24. října a koncem 14. listopadu) povede rovněž uznávaná tutorka Lucie Rohlíková, která sérii on-line kurzů zakončí desátým v pořadí - Motivací při vzdělávaní dospělých (se začátkem 14. listopadu a koncem 5. prosince). V Andragogice získají účastníci ucelený pohled na vzdělávání dospělých a základní principy celoživotního učení. Cílem kurzu MOTIVACE PŘI VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH pak bude poskytnout frekventantům praktické náměty, jak v průběhu kurzů celoživotního vzdělávání posilovat motivaci dospělých účastníků.

On-line kurzů v projektu MODERNÍ LEKTOR se s výbornými ohlasy účastní lektoři z rekvalifikačních center, firem, středních a vysokých škol, ale také lektoři „na volné noze“, tedy osoby samostatně výdělečně činné.

Celý projekt, který začal 1. března loňského roku, bude pokračovat ještě do konce února, dokdy se počítá s dokončením elektronického Katalogu dalšího vzdělávání a jeho tištěné podoby. Vzdělávací instituce jsou v něm díky spolufinancování Evropského sociálního
fondu a ČR zveřejňovány zcela bezplatně.


***

Více na www.moderni-lektor.cz, kde jsou zveřejněny rovněž kontakty na vedoucí koordinačních center ve všech 7 okresech Ústeckého kraje.
Kontakt:

L. Bartoš
statutární orgán
info@media-power.info
www.moderni-lektor.cz
776368555


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 8. 2011 12:11
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: JOB MARKET s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Realizátor projektu MODERNÍ LEKTOR - vzdělávání dospělých moderně a efektivně
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.