Nový router D-Link s podporou HD médií přináší skvělé multimediální zážitky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nový router D-Link s podporou HD médií přináší skvělé multimediální zážitky


Router DIR-657 umožňuje vynikající zábavu při sledování HD filmů, nerušené VoIP telefonování a bezproblémové on-line hraní

Praha, 23. listopadu 2011 – D-Link, síťový expert na digitální domácnosti, představuje základ další síťové rodiny. Nový router pro HD média DIR-657 je prvním z nové rodiny produktů, která byla navržena pro streamování zábavného obsahu ve vysokém rozlišení a pro snadné připojení k síti. Router pracuje v bezdrátové síti Wireless N s rychlostí až 300 Mb/s a rychlé kabelové spojení zajišťují čtyři porty pro gigabitovou LAN. Na své si přijdou zejména filmoví nadšenci, nároční hráči a častí uživatelé VoIP, protože router pro HD média umí streamovat hudbu, videa a HD média souběžně do několika zařízení. Navíc má vestavěný konektor pro SD kartu, který umožňuje přístup k fotografiím a hudbě přes domácí síť. Tato novinka zaujme nejen možnostmi kvalitní zábavy, ale také USB portem a tiskovým serverem. Díky funkci SharePort™ Plus mají uživatelé společný přístup k libovolnému USB zařízení nebo souboru v síti. D-Link HD Media router láká technologické nadšence v digitálních domácnostech a malých firmách, kteří ocení velmi výkonnou síť a elegantní design zařízení. Antény jsou schovány pod krytem, aby nenarušovaly celkový vzhled.

Rychlý router pro multimédia s řízením priorit
Vysokou rychlost a široké síťové pokrytí zajišťuje jednak 300 megabitový bezdrátový přenos dat (IEEE 802.11n) a dále pomáhá funkce QoS Engine 2, která optimalizuje využití šířky pásma. Data citlivá na zpoždění nebo s vysokými nároky na šířku pásma, jako jsou hlasové pakety nebo videostreamy, jsou okamžitě rozpoznána a dostanou automaticky přednost. Výsledkem josu nerušené VoIP hovory, plynulé streamování filmů a on-line hraní bez výpadků.

Podělte se: Snadné sdílení dat a vestavěný konektor pro SD kartu
S DIR-657 je sdílení dat velmi jednoduché. Úložiště dat, například externí pevné disky nebo flash disky, je možné snadno připojit přes USB port routeru. Všichni uživatelé sítě mají společný přístup ke sdíleným souborům, jako jsou fotografie, hudba nebo dokumenty, díky integrované technologii SharePort™ Plus. Nabízí také důležitou funkci pro centrální ochranu dat, jelikož každý USB flash disk může být zároveň nakonfigurován jako síťová jednotka. Router pro HD média je samozřejmě schopen zvládat také multitasking. Tiskárny nebo skenery připojené přes vestavěný USB port rozšíří funkčnost sítě a jsou k dispozici všem uživatelům. Integrovaná čtečka SD karet představuje další možnosti pro sdílení multimediálních zážitků, připojením SD karty z digitálního fotoaparátu do routeru si můžete prohlížet s rodinou či přáteli fotografie z dovolené na televizní obrazovce. Díky vestavěnému mediálnímu serveru mohou všechna zařízení společně bez problémů fungovat. Server má certifikaci DLNA a zajišťuje hladkou komunikaci a kompatibilitu v domácí síti.

Bezpečnost především: Aktivní firewall a dynamická ochrana dětí
Pomocí funkce Wi-PnP je možné stisknutím tlačítka přenést konfiguraci bezdrátové sítě z routeru na USB flash disk. Po připojení tohoto flash disku k PC nebo Mac se automaticky spustí instalace Wi-Fi sítě. Snadné nakonfigurování zašifrovaného Wi-Fi spojení umožňuje také funkce WPS. DIR-657 boduje i svým aktivním SPI (Stateful Packet Inspection) firewallem, který nabízí rozsáhlé zabezpečení. Technologie dynamického filtrování paketů nepřetržitě kontroluje přenos dat. Vyhodnocovací funkce přitom zabraňuje problémům, jako je třeba přetížení sítě (DoS útok). Na routeru pro HD média je předinstalována ochranná funkce Family Shield. Tato dynamická ochrana dětí umožňuje vytvářet internetové filtry podle seznamů nežádoucího obsahu. Umí také automaticky blokovat phishingové webové stránky.

Úsporný provoz
Nový router pro HD média je vybaven ekologickou technologií D-Link Green, která šetří energii bez negativního dopadu na výkon. Funkce pro úsporu energie například automaticky přepíná nepoužívané porty do klidového režimu nebo zapíná a vypíná Wi-Fi síť podle časového rozvrhu. DIR-657 se dokáže také sám vypnout, pokud není používána bezdrátová síť.

Dostupnost a cena
Router pro HD média DIR-657 je nyní k dostání v prodeji v České a Slovenské republice za doporučenou maloobchodní cenu 3 300 Kč včetně DPH (129 EUR na Slovensku).

Přehled hlavních parametrů routeru pro HD média DIR-657
• Kompatibilita s IEEE 802.11n a 802.11g
• Technologie QoS pro automatické upřednostňování citlivých přenosů obrazu a zvuku.
• 1x USB 2.0 port s technologií SharePort™ Plus: sdílení USB zařízení - externí pevné disky, tiskárny, flash disky a 3G modem
• Vestavěný mediální server s certifikací DLNA
• Konektor pro SD kartu
• 4x Gigabit LAN port s rychlostí 10/100/1000 Mb/s a 1x Gigabit Internet/WAN port
• Zabezpečovací funkce, například Wi-Fi Protected Setup (tlačítko WPS), dynamická ochrana dětí a aktivní firewall
• Podpora UPnP, LLTD a DDNS
• Podpora IPv6
• Ekologická technologie D-Link Green: automatické přepínání nepoužívaných portů do klidového režimu nebo časový rozvrh Wi-Fi provozu

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2011 13:31
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.