Novinka v nemocnici: Vyvolávací systém zkrátí čekací dobu pacientů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Novinka v nemocnici: Vyvolávací systém zkrátí čekací dobu pacientů


Boskovice – Boskovická nemocnice připravuje na prosinec spuštění vyvolávacího systému, který zkrátí čekací doby pacientů. Systém dokonce umožňuje objednat se u lékaře přes internet a zasílání informací na mobilní telefon.

„Nemocnice vychází ze stejného systému, jako používají banky a pošty a lidé jsou na tento způsob zvyklí. Pokud pacient není předem objednán, vyzvedne si při příchodu do nemocnice na terminálu evidenční číslo a zjistí, kdy na něj přijde řada. Podle toho se rozhodne, jak se svým časem naloží. Informaci o zkrácení čekací doby, nebo o jejím případném prodloužení kvůli akutním případům je možné zasílat pacientům přímo na mobil či e-mail,“ popisuje novinku, která bude od prosince ve zkušebním provozu, ředitel nemocnice Rostislav Verner. Systém také umožňuje objednat se u lékaře přes internet na konkrétní hodinu. Lékař zaznamená volné termíny a pacient si podle svých možností vybere pro něho nejvhodnější dobu.
V současné době musí při příchodu pacienta sestra najít pacientovu kartu a zanést ji do ordinace. „Nový systém odstraní tyto přechody. Systém přiřadí pacientovi evidenční číslo a s tím prochází všechna vyšetření. Lékař si v ordinaci rozklikne pacientovu kartu a systém provede pacienta přes lékaře, vyšetření až po lékárnu,“ popisuje technický náměstek Pavel Chvalina.
Nový systém se do konce roku rozběhne ve zkušebním provozu na chirurgických ambulancích. Po novém roce plánuje nemocnice rozšíření systému i na ostatní ambulance.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2011 9:46
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.