Nové vedení společnosti CGM se zaměří na zlepšení komunikace ve zdravotnictví | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nové vedení společnosti CGM se zaměří na zlepšení komunikace ve zdravotnictví


Společnost CompuGroup Medical, lídr tuzemského trhu v oblasti informačních systémů pro zdravotnictví, obměnila vedení. Nové vedení české pobočky bude pokračovat v započatých procesech, zaměří se na zkvalitňování produktů a udržování pozitivních vazeb s klienty. Větší důraz bude kladen především na zdokonalení komunikace mezi jednotlivými subjekty ve zdravotnictví.

Pozici jednatele společnosti CompuGroup Medical Česká republika po Vladimíru Jungerovi převzal Vladimír Přikryl. Ten ve firmě dosud zastával funkci ekonomického a finančního ředitele. Nové vedení plně naváže na dosavadní činnost a pokusí se efektivně využít rozsáhlé zákaznické základny a širokého portfolia kvalitních produktů. Software společnosti CompuGroup Medical aktuálně využívá více než 14 tisíc lékařů po celé České republice.

„Mezi naše klienty patří jak ambulance, tak i nemocnice a zdravotní pojišťovny, jako jediní proto spolupracujeme se všemi segmenty z oblasti zdravotnictví. V nadcházejících letech chceme docílit maximálního propojení mezi těmito institucemi, které přispěje k lepší vzájemné komunikaci,“ sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical Česká republika, která je na českém trhu největším dodavatelem softwarových řešení do oblasti zdravotnictví. „V rámci naplnění tohoto cíle budeme pokračovat v intenzivní spolupráci se státní správou, samosprávnými orgány a zdravotními pojišťovnami,“ dodal Přikryl.

Prohloubení integrace mezi všemi zdravotnickými subjekty by mělo vést k rozvoji elektronického zdravotnictví – eHealth. Tento systém díky sdílení informací o pacientovi výrazně usnadňuje diagnostiku onemocnění, zlepšuje dostupnost a kvalitu lékařské péče a napomáhá k celkové efektivitě zdravotnictví. Elektronické zdravotnictví nezahrnuje pouze vzájemnou kooperaci mezi ambulancemi či nemocnicemi, ale její součástí je i elektronická komunikace směrem k pacientům.

„Rozvoj elektronického zdravotnictví přinese občanům lepší zdravotní péči bez zbytečných průtahů, které jsou důsledkem nedostatečné komunikace napříč odbornými pracovišti i mezi lékaři a pacienty. Největší přínos tohoto systému vidíme právě v budování lepšího vztahu mezi pacienty a lékaři,“ uvedl Vladimír Přikryl ze společnosti CompuGroup Medical. „Všechny úkony zdravotní péče budou v budoucnu lépe synchronizovány. Ušetří tak čas a starosti jak zdravotníkům, tak i pacientům,“ doplnil Přikryl.

Kontakt:

Petr Lesenský
LESENSKY.CZ
info@lesensky.cz
www.lesensky.cz
+420 777 942 701


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 2. 2012 23:35
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.