Nové řiditelné switche D-Link s 10gigabitovými uplinky pro páteřní sítě i datová centra | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nové řiditelné switche D-Link s 10gigabitovými uplinky pro páteřní sítě i datová centra


Stohovatelný model DGS-3420 kombinuje pokročilé funkce s nízkou cenou

Praha, 9. března 2012 — Společnost D-Link rozšiřuje portfolio firemních přepínačů o pět nových modelů řady xStack DGS-3420, které jsou ideální jako páteřní switche. Jsou vybaveny L3 funkcemi, jako jsou statické směrování, RIP. Významnou vlastností tohoto řešení je rozšiřitelnost díky funkci fyzického stohování do 12 kusů s jednotnou správou a redundancí. Pro vysoký výkon jsou integrovány 4x 10gigabitové SFP+ sloty zajišťující rychlý datový přenos přes optické kabely. Vybrané modely umožňují také napájení připojených zařízení přes ethernetový kabel (PoE+), což značně snižuje závislost na dostupnosti elektrických zásuvek. Stohovatelné přepínače řady DGS-3420 jsou díky dostatečnému počtu 10GB portů vhodné i pro budování infrastruktury datových center, protože zajišťují rychlé připojení serverů k iSCSI storage zařízením.

Flexibilní škálování podle potřeby
Nové L2+ přepínače z rodiny DGS-3420 disponují velkým počtem gigabitových portů umožňujících výkonné připojení k jednotlivým zařízením (servery, storage) nebo síťovým segmentům. Čtyři další 10gigabitové SFP+ sloty lze využít pro připojení k páteřním uzlům nebo pro spojení několika přepínačů přes metalický nebo optický (SFP+) kabel do stohu s kruhovou topologií s výkonem až 40 Gb/s. Sestohováním lze získat jedno virtuální šasí s až 576 metalickými porty a 24 volnými 10GE SFP+ porty nebo 288 gigabitovými SFP porty. DGS-3420-28SC poskytuje celkem 24 SFP slotů pro centrální připojení optických spojů na přístupové switche.
Každý model má také slot pro SD kartu pro lokální záznam logů nebo uložení konfigurací a updatů firmwaru. Technologie PoE+ zase umožňuje nainstalovat zařízení připojená k přepínačům DGS-3420-28PC a DGS-3420-52P, například bezdrátové přístupové body nebo IP kamery, nezávisle na zásuvkách elektrického rozvodu. Díky maximálnímu power budgetu 740 W uspokojí tyto switche i ta elektricky nejhladovější zařízení na trhu.

Vysoká dostupnost a spolehlivost
Nové gigabitové přepínače D-Link zaručují trvale vysokou dostupnost sítě. Redundantní přepínání přes několik stohovaných přepínačů zajišťuje větší propustnost dat a zároveň vyšší spolehlivost. Díky funkci link agregace přes stoh nezpůsobí výpadek jednoho zařízení z páteřního stohu výpadek celé služby, což je v podnikové síti mimořádně důležité.
Funkce OAM (operations, administration and maintenance), která je součástí ethernetového standardu IEEE 802.3ah, pomáhá udržovat dostupnost neustálým monitorováním výkonu sítě, detekováním poruch a zjišťováním jejich zdrojů.
Kromě funkcí zaměřených na spolehlivost mají všechny přepínače řady xStack DGS-3420 řadu zabezpečovacích funkcí, včetně L2/L3/L4 ACL (přístupových seznamů), 802.1x autentizace z RADIUS serveru na základě MAC adresy nebo identity a detekce síťových smyček. Ostatní funkce zahrnují kontrolu vazby IP-MAC-port pro účinnou ochranu sítě před poruchami a útoky, nebo kontrolu DHCP serverů pro zjišťování a blokování neoprávněně nainstalovaných DHCP serverů.

Úsporné napájení
D-Link integroval do nových přepínačů inteligentní funkce pro úsporu energie. Plánovač PoE umožňuje centrálně ovládat napájení připojených PoE koncových zařízení. Lze v něm nastavit, kdy má být napájení zařízení na jednotlivých portech zapnuto nebo vypnuto. Všechny modely z řady DGS-3420 využívají také technologii D-Link Green včetně Smart Fan, která reguluje výkon vestavěných ventilátorů podle okolní teploty, což činí switche tiché a úsporné.

Dostupnost a cena
L2+ gigabitové xStack přepínače z řady DGS-3420 jsou v prodeji za doporučené maloobchodní ceny (bez DPH):
DGS-3420-28TC: 44 290,- Kč
DGS-3420-28SC: 53 080,- Kč
DGS-3420-28PC: 64 360,- Kč
DGS-3420-52T: 82 540,- Kč
DGS-3420-52P: 119 310,- Kč

Doplňkový redundantní napájecí zdroj (DPS-700) pro modely DGS-3420-28PC a DGS-3420-52P PoE je k dostání za 29 452,- Kč.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.
Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2012 11:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.