Nové nabíjecí baterie Energizer nabízí dlouhou životnost a vysokou kapacitu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nové nabíjecí baterie Energizer nabízí dlouhou životnost a vysokou kapacitu


Nové nabíjecí baterie Energizer řady Extreme a Precision přichází na trh s podstatně vylepšenými vlastnostmi. Nabízí vysokou kapacitu, která zůstává zachována i při vysokém počtu nabíjecích cyklů. Je možné je skladovat nabité nejméně po dobu jednoho roku, a mohou tak bez problémů nahradit standardní alkalické baterie.

V současné době se stále většina uživatelů při výběru nabíjecích baterií řídí souhrnným údajem o jejich výkonnosti, který je uváděn zpravidla v miliampér hodinách (mAh). Tento údaj sice může při výběru baterií poskytnout určité vodítko, důležitých charakteristik je však více. Patří mezi ně doba provozu, tedy jak dlouho bude nabíjecí baterie schopna dodávat elektrický proud, počet nabíjecích cyklů a rovněž schopnost udržení kapacity, která určuje, jak dlouho si baterie po nabití zachová napětí.
Tyto charakteristiky vypovídají, pro jaký typ spotřebiče je nabíjecí baterie vhodná. Zda je určena pro přístroje náročné na výkon, jako jsou digitální fotoaparáty, nebo postačí pouze pro provoz méně náročné elektroniky - například dálkových ovládání nebo bezdrátových myší. Díky technologickým omezením totiž platí, že baterie s vysokou kapacitou a dobou provozu snese menší počet nabíjecích cyklů, a má proto nižší životnost.
U nových nabíjecích baterií Energizer se tyto protichůdné požadavky podařilo dobře sladit, mají nejen vysokou kapacitu, ale i dlouhou životnost. Mnoho uživatelů v praxi ocení také nízké samovybíjení, a tedy i možnost dlouhodobého skladování baterie v nabitém stavu. Nové nabíjecí baterie Energizer je díky tomu možné používat stejně jako běžné alkalické baterie, ovšem s výhodou opakovaného dobíjení.
Speciální technologie pro vyšší kapacitu
Energizer vyvinul dvě řady nových nabíjecí baterií. Řada Extreme je určena pro energeticky náročné spotřebiče a nabízí vysokou kapacitu, která však není na úkor životnosti a doby provozu. Pro nejnáročnější uživatele je pak určena řada Precision s ještě vyšší kapacitou na úkor nižší životnosti baterie.
Vynikajících parametrů baterií bylo dosaženo díky unikátní technologii s označením Super Lattice Alloy (super mřížková slitina), která umožňuje dosáhnout vyšší hustoty materiálů a tím i nižších ztrát a lepších vlastností baterie. Díky novým nabíjecím bateriím Energizer řady Extreme vyfotíte svým digitálním fotoaparátem například o 10 % více obrázků.
„Dvě řady nabíjecích baterií jsme uvedli na trh právě kvůli rozdílným požadavkům na jejich využití. U obou řad jsme však věnovali velkou pozornost jejich životnosti a dlouhé době provozu na jedno nabití. Řada Precision klade důraz na kapacitu, je tedy určena náročným uživatelům, například fotografům,“ popisuje rozdíly Silvie Golcová, produktová manažerka společnosti Energizer. Zatímco běžné NiMH nabíjecí baterie každý den skladování ztrácí cca 1 % kapacity, nové baterie Energizer jsou navrženy tak, aby si udržely nabití až jeden rok či déle. Oproti tradičním bateriím navíc nabízí i delší provozní dobu.
Správnou údržbou prodloužíte životnost baterií
Přestože nabíjecí baterie Energizer nabízí výborné užitné vlastnosti, na jejich životnost má velký vliv i správné používání a údržba. „V první řadě je dobré používat kvalitní nabíječku, která nejdříve vybije zbytkový náboj baterie a poté ji řízeně nabíjí tak, aby bylo dosaženo nejvyšší kapacity v co nejkratším nabíjecím čase bez zbytečného přebíjení. Nabíjecí baterie by se také neměly kombinovat mezi sebou, a je proto vhodné mít celou sadu stejného typu,“ sdělila Silvie Golcová ze společnosti Energizer.
Nabíjecí baterie Energizer řady Extreme i Precision je dobré skladovat vždy v nabitém stavu. Akumulátorům totiž obecně nesvědčí, ponecháte-li je dlouho vybité. Při správném používání vám budou baterie dobře sloužit řadu let, aniž by došlo k snížení jejich kapacity.

Srovnání nabíjecích baterií Energizer PRECISION 2400 mAh s běžnými 2700mAh akumulátory:
• Vyfotíte až o 27 digitálních fotografií více
• Hračky vydrží fungovat o 8,5 minuty déle
• V digitálních přehrávačích přehrajete o 38 skladeb více
• Až o 41 více fotoblesků
• O 26 minut delší hraní v herních konzolích
Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 12. 2011 11:36
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.