Nová mobilní aplikace COOP ENERGY pomáhá ušetřit peníze | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová mobilní aplikace COOP ENERGY pomáhá ušetřit peníze


COOP ENERGY je první česká společnost zaměřená na prodej elektřiny a zemního plynu, která přišla s nápadem oslovit nové zákazníky prostřednictvím mobilní aplikace.

Aplikace poskytuje nezávislé srovnání nabídek všech dodavatelů elektrické energie a plynu na českém trhu. Na základě současné spotřeby nám jednoduše spočítá, kolik můžeme ušetřit přechodem k jinému dodavateli.


Jak to funguje?
Podívejme se nyní podrobněji, jak aplikace pracuje z pohledu uživatele. Po spuštění aplikace nás přivítá domovská stránka aplikace, ze které můžeme přistupovat ke třem hlavním funkčním celkům.

Po tapnutí na tlačítko „Chci levnější energii“ se dostaneme na stránku, na níž vybereme svého současného dodavatele energie. Nyní jsou samostatnými řádky v aplikaci zastoupeni tři majoritní dodavatelé na trhu. Čtvrtou volbou je kategorie „ostatní“ pro případ, že máme dodavatele jiného. Blíže specifikovaní dodavatelé budou zpracováni rychleji.

Po vybrání současného dodavatele se dostaneme na stránku, kde doplníme nejnutnější údaje pro výpočet úspory. Zvolíme, zda chceme výpočet provést pro elektřinu, nebo plyn, zda máme zájem o odběr pro domácnost, nebo firmu, doplníme telefonní číslo a případně e-mail. Přečteme si podmínky použití aplikace a následně toto potvrdíme tím, že označíme volbu „Souhlasím se zpracováním“. Text na stránce nás upozorní, že si máme připravit naše poslední roční vyúčtování. Stisknutím tlačítka „Pokračovat“ se dostáváme k fotografování našeho vyúčtování.

Při prvním fotografování se nám na obrazovce objeví malá nápověda vysvětlující, která tlačítka kdy na obrazovce mačkat. Vyfotografujeme všechny stránky svého vyúčtování, fotografování ukončíme stisknutím tlačítka „Ukončit“.

Na stránce shrnutí vidíme postup odesílání fotografií ke zpracování. Po ukončení odesílání potvrdíme akci stisknutím tlačítka „OK“. Po odeslání jsme informováni o dalším postupu zpracování. Přestože dostaneme informaci o tom, že zpracování může trvat až dva pracovní dny, v případě správného vyfocení vyúčtování předvolených dodavatelů energií, následující krok proběhne automatickým zpracováním a výsledek obdržíme téměř okamžitě. V případě nekvalitní fotografie nebo použití jiného dodavatele než z předdefinované kategorie, zpracování trvá od několika minut do několika málo hodin v pracovních dnech. Aplikaci v tomto kroku můžeme ukončit a počkat na push-notifikaci informující nás o doručení informací o cenových nabídkách jednotlivých dodavatelů.

Po kliknutí na push-notifikaci se aplikace otevře přímo na stránce s nabídkami konkurenčních cen. Na stejnou stránku se dostanete také z hlavní strany aplikace přes tlačítko „Moje nabídky“. Na stránce vidíme jednotlivé nabídky seřazené podle výše úspory oproti našemu současnému vyúčtování. K jednotlivým nabídkám můžeme pomocí tapnutí zobrazit detaily. Ze stránky detailů lze pomocí tlačítka rovnou požádat o zaslání návrhu smlouvy. V tomto případě se nám zobrazí informační zpráva, že máme v nejbližší době očekávat telefonát k ověření našeho skutečného zájmu, než nám domů poštou dorazí návrh smlouvy.

Poslední sekcí, na kterou se z hlavní stránky můžeme dostat pomocí tlačítka „O aplikaci“ je informační stránka. Z informační stránky můžeme rovnou kontaktovat call centrum společnosti COOP ENERGY.
Kdy bude aplikace k dispozici?
Uspořit své finance díky této aplikaci mohou nejen fyzické, ale i právnické osoby. Od 10. února 2014 je zdarma ke stažení pro operační systémy Android a iOS. Jedná se o efektivní a moderní způsob propagace, který má velký potenciál získat nové zákazníky.Kontakt:

Lucie Bláhová
blahova@coopenergy.cz
www.coopenergy.cz
602358891
222755622


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 3. 2014 9:40
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: COOP ENERGY (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Obchod s elektřinou a zemním plynem
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.