Nová lůžková rehabilitace ve FN Bulovka přispěje k účinnější léčbě pacientů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová lůžková rehabilitace ve FN Bulovka přispěje k účinnější léčbě pacientů


Od 3. října funguje nová lůžková rehabilitace přímo v budově Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Na Bulovce. Hospitalizace je hrazena zdravotní pojišťovnou s možností příplatku za nadstandardní ubytovací služby i některé procedury, poskytované mimo rámec běžné péče.

„K dobrému výsledku operací pohybového aparátu je potřeba také kvalitní odborně vedená rehabilitace pod dohledem zkušených lékařů a rehabilitačních pracovníků. Proto je nové a moderní rehabilitační oddělení vybudováno přímo v budově Ortopedické kliniky. Výhodou pro pacienta je pobyt v prostředí, které zná, za stálého dohledu lékařů, kteří ho operovali,“ oceňuje výhody nového oddělení ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Zajištěny jsou všechny dostupné rehabilitační metody, individuální i skupinové cvičení dle zdravotního stavu, přístroje k udržování vhodného rozsahu pohybu v operovaných kloubech, vodoléčba včetně bazénu, různé metody fyzikální terapie. Dostupná bude v krátké době i lymfodrenáž, pedikůra, kosmetika.
„Spojením Ortopedické kliniky a lůžkové rehabilitace se zkrátí doba léčení pacienta, rychle se obnoví jeho samostatnost a schopnost zvládat nároky, které přináší běžný denní život. To vše přispěje ke zlepšení očekávaných výsledků operace,“ řekl jeden z nejuznávanějších českých ortopedů a přednosta Ortopedické kliniky Pavel Dungl a dodal: „Po propuštění z lůžkové péče se bude pacient schopen vrátit brzy do původního zaměstnání a zároveň bude mít možnost pokračovat v ambulantní formě rehabilitace.“

Pokoje jsou jedno a dvojlůžkové, jednorázová doba pobytu je hrazena pojišťovnami po dobu 3 týdnů. V případě jakékoliv komplikace zdravotního stavu je tak zajištěna rychlá a vysoce kvalifikovaná zdravotnická pomoc. Denní režim je nastaven tak, aby byli pacienti co nejméně rušeni. Ranní buzení může být podle dohody individuální a je posunuto na dobu mezi 7 a 8 hodinou. Vizity začínají nejdříve v 8 hod. Na každém pokoji je k dispozici samostatné sociální zařízení a koupelna, lednička, velkoplošná televize, stálé připojení k internetu či možnost připojení pevné telefonní linky. Součástí vybavení je i moderní dorozumívací zařízení se sestrou. Stále je k dispozici dostatečné množství teplé vody. Topení a klimatizace jsou nastaveny podle požadavků pacienta.

Novou lůžkovou rehabilitaci si přišli společně prohlédnout ve čtvrtek 29. září ministr zdravotnictví Leoš Heger a pražský primátor Bohuslav Svoboda. Prohlídky se měl původně zúčastnit také prezident Václav Klaus, kvůli nemoci ale svou účast odvolal. Nahradil jej jeho kancléř Jiří Weigl. "Oba jsme vděčnými pacienty této kliniky," poznamenal při prohlídce Weigl. Zatímco Klaus na klinice absolvoval před lety operaci kyčelního kloubu, Weigl byl na klinice s levou rukou.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@fnb.cz
www.fnb.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 10. 2011 15:22
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice Na Bulovce je vybraným zdravotnickým a vzdělávacím zařízením určeným MZ ČR. Poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.