Nová grafika Discovery Channel | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová grafika Discovery Channel


Praha, 26. srpna 2011 – Discovery Networks CEEMEA, divize přední světové mediální společnosti Discovery Communications pro střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku, dnes oznámila, že ve 105 zemích regionu změní vzhled vysílání kanálu Discovery Channel. Nová grafika bude spuštěna 29. srpna 2011.

Změna je výsledkem několikaměsíční analýzy programového portfolia, která probíhala pod vedením Paula Wellinga, senior viceprezidenta a ředitele vysílacích kanálů Discovery Networks CEEMEA. Moderní vzhled se v celém regionu představí pod novou značkou Life Unlimited.

„Touto změnou společnost Discovery dokazuje, že se snaží poskytovat divákům programy, které odpovídají jejich životnímu stylu. Nový vzhled proto odráží moderní dobu a bude jej symbolizovat i unikátní, zábavná a inspirující nabídka programů,“ vysvětlil Paul Welling.

Life Unlimited, tedy Život bez hranic, je novým sloganem a zaměřením Discovery a oslavuje osobnosti, které nám otvírají nepoznané světy. Nový styl prezentace bude dynamický a suverénní a bude lépe odpovídat požadavkům své základní cílové skupiny, kterou jsou muži ve věku 25–39 let, a vyvážená nabídka zábavy a poučení osloví též širší skupinu diváků starších 15 let.

Novou koncepci vysílání navrhl kreativní ředitel Discovery Networks CEEMEA, Stephen Royle. Využil akční prvky, rychlou grafiku, ikony na obrazovce a nový vzhled všech menu, podobných nabídkám na iPodu nebo iPhonu.

„Chtěl jsem vytvořit něco energického, originálního a odvážného, co by odráželo naši novou strategii,“ vysvětluje Stephen Royle. „Discovery Channel vždycky nabízel poučení a uspokojoval zvědavost, nyní ale chce být i místem zábavy, oddechu a vzrušení. A s touto novou grafikou se nám toho podařilo dosáhnout.“

Novou grafiku budou doprovázet i nové pořady. V pořadu Zvědavost (Curiosity) se ponoříme do světa otázek, které budou klást známé osobnosti, např. Eli Roth, držitel Oscara Morgan Freeman či Maggie Gyllenhaalová.

Další speciální řadou bude Obnovení: Přestavba Ground Zero (The Rising: Rebuilding Ground Zero) v produkci Stevena Spielberga – pořad dokumentující tři roky historické rekonstrukce nejvýznamnějšího místa New Yorku.

Nová grafika vysílání se 29. srpna objeví nejprve v Polsku a Maďarsku, od 1. září v České a Slovenské republice, Rumunsku a balkánských zemích, od 5. září v Jižní Africe, na Blízkém východě a v Turecku a od 7. září v Rusku a na Ukrajině.

O DISCOVERY NETWORKS CEEMEA:

About Discovery Communications
Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East & Africa (CEEMEA) is part of the world’s number one non-fiction media company Discovery Communications (NASDAQ: DISCA, DISCB, DISCK). Discovery Networks CEEMEA empowers people to explore their world and satisfy their curiosity through 10 channel brands, led by Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Science and Discovery HD Showcase, as well as leading consumer and educational products and services. We broadcast in 16 local languages, in 105 countries across three continents reaching 130 million cumulative subscribers.
Kontakt:

Marek Němec
Key Account Manager
marek.nemec@pram.cz
www.pram.cz
2249130004


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 8. 2011 12:39
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.