Nová generace adaptérů NETGEAR přenáší obraz z PC do TV bezdrátově a v HD rozlišení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová generace adaptérů NETGEAR přenáší obraz z PC do TV bezdrátově a v HD rozlišení


Díky novinkám NETGEAR PTVU1000 a PTV2000 mohou uživatelé využít největších obrazovek v domácnosti – svých televizorů – i pro zobrazení obsahu displeje počítačů v nejvyšším rozlišení Praha, 31. srpna 2011 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila dvojici nových Push2TV HD adaptérů – modely Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000). Oba adaptéry umožňují uživatelům osobních počítačů nebo notebooků se systémem Windows bezdrátově zobrazit obsah displeje na televizní obrazovce, oproti předchozí generaci navíc v plném HD rozlišení.

Velké množství současných televizorů s internetovým připojením, Blu-ray™ přehrávačů či herních konzol může obvykle přistupovat pouze k omezenému počtu webových stránek. Adaptéry Push2TV HD tento „handicap“ odstraňují – veškerý internetový obsah, který lze zobrazit na stolním počítači či notebooku, lze zároveň přenést i na televizní obrazovku. K takovému obsahu patří mj. videa s vysokým rozlišením, která jsou na internetu dostupná např. v rámci služeb Netflix, Vudu či YouTube, online zprávy BBC, CNN a The New York Times nebo sociální sítě Facebook, Twitter, Google+, společně s vlastním osobním obsahem, tedy fotografiemi, hudbou a domácí videotékou. Ve výčtu možností nechybí ani možnost zobrazení filmu z DVD média v počítači nebo třeba firemní prezentace.

Rozlišení videa podporované až do plného HD 1080p poskytuje obraz nejvyšší kvality s ostrými barvami i detaily při zobrazení na velké obrazovce HD TV – už tedy není nutné obléhat malé displeje notebooku či počítače při hromadném sledování multimédií, typicky rodinných videí nebo fotografií.

3, 2, 1 – start!
Oba adaptéry nabízejí stejnou funkci – bezdrátový přenos obrazu z počítačů na TV v HD rozlišení, liší se ale způsobem, jakým k tomuto přenosu dochází. Univerzálnější použití má model NETGEAR PTVU1000 – stačí připojit jeden bezdrátový adaptér o velikosti běžného USB flash disku do volného USB portu stolního počítače nebo notebooku se systémem Windows, do HD TV zapojit druhý drobný bezdrátový přijímač prostřednictvím HDMI kabelu obsaženého v balení produktu, a poté již jen provést snadnou jednorázovou instalaci softwaru. Po absolvování těchto tří jednoduchých kroků bude obsah obrazovky počítače bezdrátově zobrazen na televizoru.

Model NETGEAR PTV2000 je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel Wireless Display, přičemž jejich uživatelům stačí pouze připojit k HD TV prostřednictvím HDMI nebo AV kabelu adaptér PTV2000 a spustit příslušnou utilitu na počítači. Funkce Intel® Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení, odesílá video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel My WiFi, a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV.

„Uživatelé si mohou vychutnat všechen svůj oblíbený multimediální obsah přímo na HD TV,“ řekl Damir Skripic, Product Line Manager for Connected Entertainment ve společnosti NETGEAR. „Nové adaptéry NETGEAR výrazně zvyšují komfort při sledování filmů, televizních pořadů či internetových klipů, které teprve na největší obrazovce v domácnosti a v HD rozlišení přinesou ty nejlepší zážitky.“

NETGEAR Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) bude celosvětově dostupný přibližně v druhé polovině září letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat přibližně okolo 2 500 Kč s DPH. NETGEAR Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000) je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 2 450 Kč vč. DPH.

Více informací o adaptérech NETGEAR PTVU1000 a PTV2000 lze najít na webových stránkách www.netgear.com/home/products/hometheater/media-players/default.aspx či www.netgear.com/ptv.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2011 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

Minimální systémové požadavky: PC s USB 2.0 portem; OS Microsoft® Windows 7, Vista®, XP®; 1,7GHz procesor; 1GB paměť RAM. TV s HDMI portem. Pro videa s rozlišením 720p: 1,8GHz Intel® Core2™ Duo procesor nebo podobný. Pro videa s rozlišením 1080p: 2,4GHz Intel® Core2™ Duo procesor nebo podobný a 2 GB paměti RAM. Vzhledem k ochraně autorských práv není podporován obsah disků Blu-ray™.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #


Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
+420 602 642 642


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2011 22:47
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: VIRKLIS - The Wings Agency (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.