Norsko sklidilo v Bruselu ostrou kritiku za zadržování českých dětí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Norsko sklidilo v Bruselu ostrou kritiku za zadržování českých dětí


STÁHNOUT 14-07-08 Zdechovsky portrait Bxl-9.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Brusel/Praha – Případ zadržování dvou českých dětí norskými úřady se dnes mimořádně dostal na pořad jednání Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Europoslanec Tomáš Zdechovský dnes informoval poslance o protiprávním jednání norských úřadů a vyzval ostatní členské státy i Evropskou unii, aby pomohly České republice ve zvýšení mezinárodního tlaku na Norsko.

„Případ je naprostou ukázkou porušení všech mezinárodních dohod o právech dítěte. Pokud norské úřady neprokázaly zneužívání dětí, je naprosto neodůvodnitelné jejich zadržování v Norsku,“ vyjadřuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) své rozhořčení nad přístupem norský úřadů.
Norsko sklidilo ostrou kritiku především za svůj postup v případu, který naprosto porušuje mezinárodní právo. Odebrání dětí a pak jejich rozdělení do různých rodin bez práva rodičů se s dětmi stýkat je podle europoslanců naprosto bezprecedentní porušení všech mezinárodních závazků. Případem se nyní začnou zabývat i politické skupiny v Evropském parlamentu a evropské úřady včetně Evropské komise.

Postup norských úřadů je neomluvitelný
Norsko již téměř čtyři roky zadržuje děti Evy Michalákové. V rozporu s mezinárodními Úmluvami o právech dítěte je rozdělilo do jiných rodin, čímž chlapci ztratili přirozený sourozenecký kontakt. Europoslanci dnes kritizovali například fakt, že je dětem odpíráno právo stýkat se se svojí matkou. Norové také údajně zabraňují dětem mluvit jejich mateřským jazykem a uvažují i o adopci dětí.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 11. 2014 11:58
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.