Nízkou fluktuací zaměstnanců se nemocnice přibližuje evropskému průměru | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nízkou fluktuací zaměstnanců se nemocnice přibližuje evropskému průměru


Boskovice – Výsledky personálního oddělení boskovické nemocnice ukazují výrazné snížení fluktuace zaměstnanců. Procento fluktuace zaměstnanců v nemocnici je nižší, než průměr v České republice, který je nyní 15,8 %.

„Oproti loňskému roku se snížila fluktuace zaměstnanců téměř o pět procent. Výrazně se snížil počet výpovědí zaměstnanců a nemocnice je personálně dlouhodobě stabilizovaná, což je jeden za znaků dobrého fungování,“ popisuje ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner. V roce 2009 dosahovala fluktuace 16,5 %, v roce 2011 to bylo 15,9 % a vloni už jenom 11 %. „Fluktuace zaměstnanců v Evropě je průměrně 9,1 %, takže pokud bude klesající tendence pokračovat, přiblížíme se evropskému průměru,“ dodává náměstkyně pro ekonomiku a správu Jolana Vinická.

Dobré hospodářské výsledky se promítají do odměňování a benefitů zaměstnanců
Vedení nemocnice klade důraz na péči o zaměstnance a neustálé zlepšování pracovního prostředí. Zaměstnanci oceňují odměny za hospodářské výsledky.
„Podle ekonomické situace nemocnice korigujeme i odměňování zaměstnanců. Snažíme se, aby naši zaměstnanci byli ve svém zaměstnání spokojeni po všech stránkách, protože jejich pohoda se potom promítá do péče o pacienty. Připravujeme také různé slevové akce pro naše zaměstnance, například slevy na operace křečových žil nebo jednorázové slevy do nemocniční lékárny, snažíme se také o stmelování kolektivu, letos jsme připravili první reprezentační ples, který měl skvělé ohlasy, a také organizujeme Dětské dny pro děti našich zaměstnanců. Velký důraz také klademe na podporu dalšího vzdělávání,“ vyjmenovává ředitel Verner a dodává, že spokojenost zaměstnanců je vidět právě v personálních výsledcích.
Významnou součástí podpory zaměstnanců jsou příspěvky na školení a vzdělávací kurzy a také podpora účasti na zdravotnických kongresech.


Míra fluktuace má v boskovické nemocnici
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 4. 2012 8:43
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.