Nezájem mladých lidí o zemědělství chtějí změnit sami zemědělci. Připravili pro ně pracovní sešity a budou je vozit na farmy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nezájem mladých lidí o zemědělství chtějí změnit sami zemědělci. Připravili pro ně pracovní sešity a budou je vozit na farmy


STÁHNOUT předání pracovních sešitů.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Brno/Nová Ves - Nedostatek kvalifikované pracovní síly v zemědělství a také nezájem české veřejnosti o rozvoj zemědělství trápí zemědělce také v Nové Vsi u Ivančic. Připravili proto projekt pro základní školy v regionu, který má za cíl oslovit děti na základních školách a ukázat jim zemědělství jako perspektivní obor.

„Musíme začít už u dětí a pěstovat v nich vztah k zemědělství. Proto jsme připravili pro základní školy v našem regionu projekt, který má dětem i učitelům a také rodičům ukázat význam zemědělství. Nyní oslovujeme jednotlivé základní školy a domlouváme u nich praktické workshopy, kde dětem přiblížíme české zemědělství,“ popisuje ředitel družstva v Nové Vsi Lukáš Jurečka a dodává, že během školního roku vypraví pro děti autobus, který je přiveze do družstva. Tam pro ně bude připravený program tak, aby na vlastní oči viděly a vyzkoušely si, jaké té je starat se o hospodářská zvířata a že současné zemědělství není o vidlích, ale o moderních strojích a zařízení.

Začarovaný kruh českého zemědělství může rozmotat aktivní práce s dětmi
Úbytek studentů na zemědělských oborech jde ruku v ruce s nezájmem mladých lidí o zemědělství a také s tím, že zemědělské podniky se v dohlednu budou vážně potýkat s nedostatkem zaměstnanců.
Zemědělský svaz České republiky se inspiroval v Irsku, které se také potýká s nezájmem o zemědělství. Pro základní školy od 1. do 9. třídy přeložili a vytiskli pracovní sešity, které atraktivní vzdělávací formou budují vztah dětí k zemědělskému oboru. „Chceme základní školám pracovní sešity darovat a zároveň s nimi aktivně a pravidelně udržovat kontakt. Věřím, že školní výuka na statku, v kravíně, na poli či v traktoru zaujme děti mnohem víc, než obrázky a videa na promítacím plátně,“ slibuje si od projektu Lukáš Jurečka, který se chystá od nového roku 2016 objíždět základní školy v regionu.
Družstvo v Nové Vsi ročně vyprodukuje 3,3 mil. litrů mléka a 2500 tun obilovin. Zaměřuje se na výrobu mléka a výrobu elektřiny z vlastní bioplynové stanice, která zpracovává rostlinné produkty. V současné době zaměstnává 37 lidí. Je členem Zemědělského svazu ČR.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
737103866
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 1. 2016 10:37
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.