NETGEAR spouští nový obchod s aplikacemi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR spouští nový obchod s aplikacemi


Smart Network Cloud Application Platform přináší zákazníkům příležitost využít sílu přizpůsobitelných aplikací a unikátní možnost rozšířit funkcionalitu a schopnosti domácí sítě bez nutnosti investice do nových zařízení Praha, 12. ledna 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila novou službu Smart Network Cloud Application Platform. Tato technologická platforma přináší zákazníkům možnost kupovat a stahovat aplikace z nepřetržitě dostupného cloudového prostředí, takže si mohou v jakémkoli okamžiku přizpůsobit a optimalizovat svoji domácí síť. Funkcionalita NETGEAR Smart Network bude exkluzivně dostupná v nejnovějších routerech NETGEAR a poskytne větší kontrolu nad síťovými datovými úložišti ReadyNAS, multimediálními přehrávači a dalšími budoucími produkty, zároveň nabídne vylepšené možnosti a správu prakticky jakéhokoli připojeného síťového zařízení.

NETGEAR Smart Network Cloud Application Platform umožní stahovat aplikace různého zaměření do domácích produktů NETGEAR. Tyto aplikace zpřístupní nové či rozšíří stávající funkce zařízení NETGEAR, jako je např. vylepšení práce s multimédii, možnosti hraní, zabezpečení či zvýšení úspory energie. Uživatelé mohou využít aplikace prakticky k čemukoli – třeba pro správu chytrých Wi-Fi termostatů, zajištění nejvhodnějších priorit a výkonu aplikací při streamování multimédií, sdílení tiskových úloh či tisk z cloudového prostředí pro tablety, přístup k obrázkům a domácím videím pro přátele a rodinu na sociálních sítích bez nutnosti nahrávat jakékoli soubory na veřejně přístupné servery apod. Pro výběr a stažení aplikací z cloudového prostoru společnosti NETGEAR bylo vytvořeno rozhraní NETGEAR AppManager. Již nyní jsou k dispozici aplikace společnosti NETGEAR i dalších výrobců a průběžně budou přibývat další. Díky platformě NETGEAR Smart Network Cloud Application mohou tedy zákazníci neustále zlepšovat funkcionalitu svých zařízení mnohem levněji, než kdyby investovali do nejnovějších přístrojů.

Aplikace v rámci Smart Network mohou být vyvíjeny kýmkoli, počínaje nezávislými programátory a konče herními vývojáři, výrobci domácích zařízení či dodavateli různých doplňků. Nezávislý programátor může vytvořit například jednoduchý nástroj pro sledování objemu přenesených dat, který uživatele upozorní, jakmile se přiblíží stanovené hranici. Společnosti nabízející doplňky mohou vyvíjet aplikace pro detailní sledování nebo snížení spotřeby elektrické energie. Pro tvůrce her se nabízí prostor pro aplikace, které zajistí lepší využití sítě v případě konkrétních her. Poskytovatelé internetových služeb se mohou pokusit vytvořit třeba aplikace pro snadné sdílení uživatelské obsahu bez nutnosti nahrávat soubory do veřejně dostupných serverů.

„NETGEAR Smart Network Cloud Application Platform otevírá obrovské možnosti využití uživatelům po celém světě. Nabízí možnost využít předpřipraveného grafického rozhraní pro vytvoření specifických nastavení a vyladění sítě na základě vysoce specifických požadavků,“ řekl Cedar Milazzo, senior ředitel vývojových laboratoří společnosti NETGEAR. „Stávající chytrá zařízení jsou pouze tak chytrá, jak je chytrá síť, k níž jsou připojena. Během uplynulých let se mobilní telefony vyvinuly ve smartphony, klasické televizory ve Smart TV, … NETGEAR nyní zajistí přerod klasických sítí v novou generaci chytrých síťových technologií.

AppManager pro lepší ovládání
Výběr a stažení dané aplikace z cloudového prostoru společnosti NETGEAR zajišťuje rozhraní NETGEAR AppManager. V současné době jsou k dispozici aplikace společnosti NETGEAR i dalších výrobců a průběžně budou přibývat další. Uživatelé mohou s aplikacemi pracovat přímo z grafického rozhraní jejich přístroje, což jim přináší jednoduchý přehled o připojených zařízeních. NETGEAR Smart Network Cloud Application je v každém okamžiku připraven nabídnout uživatelům stažení aplikací obsahujících funkce, které právě potřebují.

Nové příležitosti pro vývojáře
NETGEAR zpřístupnil platformu Smart Network vývojářům, aby svým zákazníkům mohli přizpůsobit síťové komponenty podle jejich konkrétních požadavků. Vývojové prostředí Smart Network je podporováno nejnovějšími routery NETGEAR, multimediálními přehrávači, síťovými úložišti a dalšími zařízeními. Prostřednictvím XML API nabízí možnosti spolupráce s jednotlivými prvky domácí sítě a dalšími aplikacemi v rámci Smart Network. Díky svému vedoucímu postavení ve světě síťových technologií je NETGEAR nejrozšířenější vývojovou platformou, která se ročně zvyšuje o desítky milionů routerů a modemů. NETGEAR přijímá návrhy jednotlivých vývojářů na rozšíření poskytovatelů aplikací v rámci komunity Smart Network, resp. programu Early Access Program. Zájemci mohou navštívit webové stránky www.netgear.com/smartnetwork.

Více informací
Podrobnosti o platformě Smart Network jsou k dispozici na webu www.netgear.com/smartnetwork.


O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2012 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2012 19:15
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: NETGEAR (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.