NETGEAR rozšiřuje možnosti připojení k internetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR rozšiřuje možnosti připojení k internetu


Nová zařízení NETGEAR zpřístupňují domácí síť i pro přístroje a místa, k nimž nedosáhnou tradiční kabely či Wi-Fi Praha, 2. září 2011 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila dvě nová zařízení určená pro připojení k internetu. Novinky s označením WNCE3001 a XAVB2602 si odbyly svou premiéru – stejně jako již oznámený bezdrátový adaptér NETGEAR PTVU1000 – v rámci IFA, jednoho z největších veletrhů spotřební elektroniky konajících se na německém výstavišti Messe Berlin Exhibition Grounds.

Dvoupásmová Wi-Fi síť pro domácí elektroniku
Univerzální dvoupásmový bezdrátový adaptér WNCE3001představuje unikátní zařízení, které dokáže připojit jakékoli zařízení obsahující ethernetový port, typicky TV či Blu-ray přehrávače, k domácí bezdrátové síti. Duální provoz Wi-Fi sítě přitom zaručuje maximální výkon i pro HD video streaming.

Mnoho televizorů či Blu-ray přehrávačů v domácnostech je vybaveno ethernetovým portem pro připojení k internetu, ale chybí jim podpora Wi-Fi sítě. Pro řadu uživatelů je přitom pouhá možnost kabelového připojení limitující – častokrát nemají multimediální přístroje umístěny ve stejné místnosti jako router. Nejjednodušší způsob, jak přivést k těmto zařízením internet, nabízejí Wi-Fi adaptéry; současná proprietární řešení jsou ale bohužel obvykle vyrobena jen pro konkrétní TV a Blu-ray přehrávače, a navíc používají pouze přetížené pásmo 2,4 GHz, což může vést k chvění obrazu.

NETGEAR WNCE3001 elegantně řeší všechny nejčastější nedostatky současných Wi-Fi adaptérů. Kompaktní přístroj s lesklým černým povrchem snadno „splyne“ s dalšími zařízeními pro domácí zábavu a zapadne do „obývákového“ stylu. Pracuje i v mnohem méně rušeném 5GHz Wi-Fi pásmu, které je ideální pro náročné úlohy typu video streamingu v HD rozlišení. Adaptér se připojuje do TV či Blu-ray přehrávačů prostřednictvím ethernetového kabelu, takže je kompatibilní s jakýmkoli přístrojem vybaveným tímto portem. Přístroj může být umístěn na stojanu a dokonce i na zdi. Model WNCE3001 je vhodnou investicí i pro všechny uživatele, jejichž domácí modem sice pracuje pouze v pásmu 2,4 GHz, ale plánují upgrade na dual-band Wi-Fi router.

Pro uživatele, kteří již vlastní dvoupásmový router, představuje adaptér WNCE3001 snadný způsob, jak přidat 5GHz Wi-Fi „výkon“ i všem multimediálním přístrojům, které podporují Wi-Fi síť pouze v pásmu 2,4 GHz.

NETGEAR WNCE3001 nabízí dvojí možnost napájení. Může být připojen k USB portu, který je součástí mnoha inteligentních televizorů a Blu-ray přehrávačů – pak odpadá nutnost zapojení samostatného napájecího zdroje do zásuvky elektrické sítě nebo prodlužovacího kabelu. V balení produktu najdou ale uživatelé i tradiční AC adaptér pro situace, kdy USB port není k dispozici.

„Díky online službám pracujícím s multimédii, jako např. Netflix, Hulu, Pandora a další, roste poptávka uživatelů po přístrojích s připojením k internetu,“ řekl Damir Skripic, manažer produktové řady multimediálních zařízení ve společnosti NETGEAR. „Univerzální dvoupásmový bezdrátový adaptér WNCE3001 přináší domácím multimediálním zařízením možnost připojení k internetu s minimálním úsilím a maximálním výkonem.“

Sada mini powerline adaptérů se dvěma ethernetovými porty
Sada adaptérů XAVB2602 je určena k vybudování ethernetové sítě prostřednictvím elektrických rozvodů. Je určena pro využívání počítačové sítě na místech, která nelze buď vůbec nebo jen velmi komplikovaně pokrýt Wi-Fi signálem či tradičním kabelem. Obsahuje dva malé adaptéry, které se zapojují do elektrické zásuvky a nabízí dva ethernetové porty pro připojení jakýchkoli dvou zařízení s ethernetovým portem k domácí síti a internetu – např. televizorů, počítačů, Blu-ray přehrávačů či herních konzol.

Zprovoznění sady XAVB2602 je rychlé a velmi snadné, přičemž není zapotřebí žádné konfigurace nebo instalace softwaru. Jeden adaptér z kitu se zapojí do elektrické zásuvky poblíž domácího routeru a ethernetovým kabelem se k němu připojí. Druhý adaptér lze poté umístit do jakékoli zásuvky v domě a díky dvěma vestavěným ethernetovým portům připojit jakékoli dva přístroje k síti s rychlostí přenosu až 200 Mb/s.

Na rozdíl od předchozích generací powerline adaptérů, které jsou tak objemné, že často zablokují dvě elektrické zásuvky, je sada XAVB2602 velmi kompaktní (114 × 55 × 33 mm) a dostatečně malá, aby neblokovala druhou zdířku zásuvek. Adaptér navíc zároveň podporuje i funkci elektrického „pass through“ – stejnou zdířku elektrické zásuvky tedy může využívat i další zařízení – uživatelé tak ani po zapojení powerline adaptéru nepřicházejí o kapacitu zásuvek. Adaptér samozřejmě filtruje elektrické interference z případného „pass through“ připojeného zařízení, takže je trvale zajištěn maximální výkon sítě i rychlosti přenosu.

Model XAVB2602 splňuje podmínky programu NETGEAR Green, který klade důraz na ekologický provoz, přičemž jedním z hledisek je úsporný režim se spotřebou méně než jeden watt v případě, že není zařízení aktivně využíváno.

„Uživatelé obvykle nemají nebo nemohou mít k dispozici ethernetové připojení v každé místnosti v domě, i když by jej ocenili,“ řekl Fred Guiot, senior produktový manažer powerline zařízení ve společnosti NETGEAR. „Díky sadě XAVB2602 lze všude tam, kam dosahuje elektrické vedení, během okamžiku připojit k ethernetové síti dvě další zařízení. S rychlostí až 200 Mb/s a téměř nulovou latencí je naše novinka připravena pro všechny náročné síťové činnosti, jako typicky online hry pro více hráčů či přenos videa ve vysokém rozlišení.“

Cena a dostupnost
NETGEAR Universal Dual Band Wireless Internet Adapter for TV & Blu-ray (WNCE3001) bude celosvětově dostupný přibližně na přelomu září a října letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat okolo 1 600 Kč s DPH. NETGEAR Powerline AV+ 200 Nano Dual-port Set (XAVB2602) by měl vstoupit celosvětově do prodeje na začátku roku 2012 za cenu přibližně 2 800 Kč vč. DPH.

Více informací o novinkách NETGEAR WNCE3001 a XAVB2602 lze najít na webových stránkách www.netgear.com/home/products/hometheater/networking-for-home-theater-and-gaming/WNCE3001.aspx a www.netgear.com/home/products/powerline-and-coax/work-and-play/XAVB2602.aspx.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2011 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

Poznámka: Aby mohla powerline zařízení poskytovat síťové spojení, musí být zásuvky připojeny k aktivní elektrické síti. Maximální propustnost 200 Mb/s je stanovena na základě teoretických fyzikálních přenosových rychlostí, skutečná rychlost se může lišit v závislosti na provozních podmínkách. Struktura sítě, vzdálenost a vlastnosti prostředí – například objem síťového provozu, použité stavební materiály a konstrukce, fyzická „kondice“ a konfigurace kabelů či režie sítě – mohou mít za následek nižší rychlost přenosu dat. Rušení zařízení, která vydávají elektrický šum, jako jsou vysavače nebo vysoušeče vlasů, mohou nepříznivě ovlivnit výkon powerline adaptérů. Přístroje powerline mohou způsobit rušení některých zařízení, jako například osvětlovacích systémů se slabšími přepínači, krátkovlnného rádiového vysílání či jiných powerline adaptérů, které nevyhovují standardu HomePlug Powerline Aliance.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
+420 602 642 642


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2011 22:53
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: VIRKLIS - The Wings Agency (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.