NETGEAR přináší do domácností a kanceláří kvalitu firemních Wi-Fi sítí a sdílení souborů v privátním cloudu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR přináší do domácností a kanceláří kvalitu firemních Wi-Fi sítí a sdílení souborů v privátním cloudu


NETGEAR WNDR3800 Premium Edition je prvním domácím routerem s funkcí Clear Channel Selector zamezující zahlcení Wi-Fi kanálů, NETGEAR ReadySHARE Cloud pro přístup k osobním souborům kdykoli a kdekoli a ReadySHARE Printer zajišťující snadný bezdrátový tisk Praha, 6. září 2011 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router Wireless-N600 Premium Edition – WNDR3800. Představuje první domácí router nabízející optimalizaci Wi-Fi kanálů Clear Channel Selector, vytvářející privátní cloud se sdílením souborů prostřednictvím nové služby NETGEAR ReadySHARE™ Cloud, a umožňující bezdrátový tisk prostřednictvím ReadySHARE Printer.

Funkce Clear Channel Selector, která byla dosud dostupná pouze v nejvyšších řadách firemních bezdrátových routerů, automaticky detekuje přehlcené Wi-Fi kanály a přepíná provoz na méně vytížené. Přetěžování Wi-Fi kanálů představuje stále významnější problém z důvodu zvyšování penetrace Wi-Fi zařízení a vysílání, typicky bezdrátových telefonů, elektronických chůviček či signálů šířených sousedy. Navíc se „souboje“ o dostupné frekvence běžných domácích zařízení nepřímo účastní i zařízení, která mohou rušit vysílání Wi-Fi přístrojů, jako třeba mikrovlnné trouby. Díky funkci Clear Channel Selector mohou uživatelé vytvářet spolehlivější domácí Wi-Fi síť s výrazným snížením náhodných výpadků, odpojení a zpomalení, na něž jsou citlivé náročné aplikace typu streamování HD videa, hraní online her pro více hráčů či přenosu hlasu a videochatu.

Majitel nového routeru WNDR3800 může aktivně využívat rovněž výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud (www.netgear.com/readyshare) lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR3800 privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE™ Cloud umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny a tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.

Instalace a správa routeru WNDR3800 zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních.

Prémiový model WNDR3800 je v současnosti funkcemi nejvíce nabitý router společnosti NETGEAR. Jeho základem se stal výkonný 680MHz procesor společně se 16 MB flash paměti a 128 MB RAM. Kromě unikátních pokročilých funkcí Clear Channel Selector a ReadySHARE Cloud nabízí také např. tyto další vlastnosti a funkce:

• ReadySHARE Printer – USB tiskárny připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače připojeného k domácí síti. Není tedy nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním pro bezdrátový tisk.
• NETGEAR Genie (www.netgear.cz/genie) – zdarma dostupná utilita, která dokáže odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Funguje s routery všech značek, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Vybrané routery NETGEAR (včetně modelu WNDR3800) lze pomocí této utility navíc i konfigurovat.
• NETGEAR Live Parental Controls – centralizovaná, flexibilní a spolehlivá cesta, jak mohou rodiče (nebo firemní administrátoři) určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebude se k nim možné připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde připojit k internetu. Spolupracuje se všemi zařízeními v síti, včetně počítačů s Windows, Mac, chytrými telefony nebo třeba tablety.
• Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – dovoluje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
• Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray™ přehrávačů či herních konzol.
• Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
• Rychlá Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 600 Mb/s, rovnoměrně rozdělenou mezi 2,4GHz a 5GHz frekvenční pásmo.
• Rychlé kabelové připojení – zaručují čtyři gigabitové ethernetové porty.
• Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněny od prvního okamžiku.
• Otevřená platforma – techničtí nadšenci mohou sami upravit výkon a vlastnosti routeru díky instalaci „otevřeného“ firmwaru a přidat se ke komunitě Open Router (www.myopenrouter.com).

„Router WNDR3800 Premium Edition přináší domácím sítím novou úroveň kvality,“ řekl Som Pal Choudhury, ředitel produktového marketingu ve společnosti NETGEAR. „Široké spektrum funkcí tohoto pokročilého routeru činí bezdrátové připojení ještě více spolehlivé, boří bariéry při sdílení souborů v cloudu a nabízí mnohem více – přitom lze router tak snadno zprovoznit i spravovat. Tak si představujeme budoucnost domácích sítí a našim zákazníkům ji nabízíme již nyní.“

Cena a dostupnost
NETGEAR N600 Wireless dual band gigabit router Premium Edition (WNDR3800) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3 200 Kč vč. DPH. Aplikaci ReadySHARE Cloud pro iOS a Android zařízení lze zakoupit v oficiálních iOS a Android obchodech za 2,99 USD.

Více informací o novém routeru NETGEAR WNDR3800 je k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/smerovace-a-adsl-modemy/wndr3800.html nebo www.netgear.com/wndr3800.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2011 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
+420 602 642 642


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2011 22:55
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: VIRKLIS - The Wings Agency (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.