NETGEAR představuje první VDSL firewall UTM9S | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR představuje první VDSL firewall UTM9S


Novinka kombinuje modulární širokopásmové a Wi-Fi připojení s prakticky neomezenými možnostmi logování a blokování hrozeb Praha, 19. října 2011 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvádí na trh firewall ProSecure UTM9S – první průmyslové řešení pro jednotné řízení hrozeb (Unified Threat Management, UTM) s podporou VDSL i Wi-Fi přístupu. Zařízení nabízí prakticky neomezené množství logů aktivity, blokování hrozeb a mimo jiné i perfektní integraci s datovými úložišti NETGEAR ReadyNAS.

Model UTM9S je nejnovějším členem produktové řady NETGEAR ProSecure UTM, která zajišťuje komplexní zabezpečení sítě a obsahu internetu bez složitostí a vysokých cen tradičních řešení. ProSecure UTM9S je zároveň také prvním UTM firewallem, který nabízí vysokorychlostní přístup k internetu prostřednictvím integrovaného VDSL modemu (VDSL je nejnovějším standardem pro vysokorychlostní DSL připojení k internetu, zpětně kompatibilní se současnými ADSL sítěmi, včetně nejrychlejších přípojek ADSL2+). Funguje rovněž jako bezdrátový přístupový bod standardu Wireless-N. SMB firmy a pobočky podniků mohou tedy využívat vysokorychlostního připojení k internetu, poskytovat bezdrátové připojení a chránit se před internetovými hrozbami – a to vše současně prostřednictvím jediného přístroje.
Bezpečnostní zařízení většinou nabízejí jen velmi malý prostor pro ukládání logů a umístění nebezpečných dat do karantény. ProSecure UTM9S lze ovšem nastavit tak, aby automaticky zasílalo logy a nalezené hrozby z karantény do síťových úložišť NETGEAR ReadyNAS, což v praxi znamená prakticky neomezenou kapacitu pro forenzní analýzu.

„Pokročilé a lépe zacílené útoky se zaměřují na zákaznické informace v malých i velkých firmách,“ řekl John Pescatore, viceprezident pro síťovou bezpečnost ve společnosti Gartner. „Bezhlavé utrácení za větší množství bezpečnostních produktů může být ale jen těžko tím nejlepším řešením. Firmy by si měly vybrat takovou síťovou bezpečnostní platformu, která je efektivní při ochraně před pokročilými útoky, a přitom nabízí dostupnou cenu a možnosti správy odpovídající vyhrazenému rozpočtu.“

„Model UTM9S odvádí fantastickou práci při ochraně naší sítě před škodlivým kódem ze sociálních sítí a phishingovými podvody. Pracuje automaticky a umožňuje nám tak soustředit se na naši práci a vyžadovanou produktivitu,“ řekl Mike Chandler, CEO společnosti ASICSoft z kalifornského San Jose, která se specializuje na vývoj a výrobu integrovaných obvodů. „Z právních důvodů si velice ceníme i možnosti archivovat zachycené hrozby a ukládat logy v prakticky neomezeném objemu v NAS úložištích. NETGEAR skloubil všechnu podstatnou funkcionalitu do jediného přístroje, navíc přidal bezdrátové a širokopásmové připojení v kompaktním provedení se snadno ovladatelným uživatelským rozhraním. Přesně tak si představujeme jednoduchý a vysoce účelný firewall.“

Výjimečná úspěšnost odhalování hrozeb
Řada ProSecure UTM je schopna přinášet výjimečnou úspěšnost při odhalování hrozeb díky využívání více než milionu AV signatur, zatímco konkurence pracuje maximálně s o řád nižším počtem signatur. Kromě špičkové ochrany před hrozbami nabízejí řešení ProSecure UTM rovněž lepší přístup k filtrování i analýze spamu a blokování URL, k čemuž využívají hybridní přístup in-the-cloud. Při posuzování míry relevance spamu zohledňují řešení NETGEAR ProSecure UTM jak hlavičku emailů, tak i jejich obsah; většina UTM aplikací v této kategorii přitom sleduje pouze hlavičky emailů nebo se při ochraně proti spamu opírá o jednoduché „seznamy černých děr v reálném čase“ (Real-time Blackhole Lists), což má za následek mnoho chybných označení toho, co je a není spam. NETGEAR ProSecure UTM používá pro filtrování URL mnohem komplexnější databázi URL, než mají konkurenční řešení, čímž přináší přesnost a spolehlivost, které byly v oblasti UTM řešení pro SMB firmy až donedávna zcela nevídané.

„Model ProSecure UTM9S představuje náš další milník v oblasti inteligentních firewallů,“ doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Kombinuje své pokročilé funkce se špičkovými datovými úložišti ReadyNAS, takže poskytuje možnost jednoduchého uložení všech rizikových e-mailů z karantény, logů a reportů v téměř neomezeném množství. Tento univerzální přístup je příkladem toho, že NETGEAR nabízí zákazníkům sofistikovaná IT řešení, nikoli pouze jednotlivé produkty.“

Cena a dostupnost
NETGEAR ProSecure UTM9S bude v prodeji v nejbližších dnech prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu začínající na 10 000 Kč vč. DPH, která bude zahrnovat i jednoletou ochranu před webovými a e-mailovými hrozbami a unikátní doživotní záruku na samotný přístroj.

Detailní informace
Produktová řada NETGEAR ProSecure UTM využívá patentované technologie Stream Scanning Technology, která analyzuje datový provoz během síťových přenosů a obsahuje průběžně aktualizovanou komplexní databázi vzorků škodlivého kódu – nabízí tak maximální ochranu při minimální zátěži sítě. Zařízení NETGEAR ProSecure UTM dosáhla nejvyšších ocenění v recenzích PC Magazine, PC Pro a IT Pro, přičemž zároveň výrazně předčila konkurenci od společností Fortinet, SonicWALL, Cisco, WatchGuard a ZyXEL při testech třetích stran. Více informací o řešení ProSecure UTM9S je k dispozici na webu www.netgear.cz/business/products/security/UTM-series/UTM9S.aspx.


O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2011 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 10. 2011 9:38
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: VIRKLIS - The Wings Agency (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.