NETGEAR představuje nové adaptéry usnadňující připojení multimediálních zařízení k domácí síti a internetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR představuje nové adaptéry usnadňující připojení multimediálních zařízení k domácí síti a internetu


Modely XAVB5101 a WNCE4004 přinášejí maximální síťový výkon pro komponenty domácího kina a herní zařízení Praha, 12. ledna 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2012 dvojici produktů usnadňujících připojení herních zařízení a komponent domácího kina k síti prostřednictvím tradičního ethernetu.

Řešení NETGEAR Powerline 500 Nano (XAVB5101) je určeno uživatelům, kteří hledají jednoduché plug-and-play připojení vybraného zařízení – například televizoru nebo herní konzole – k síti, jelikož okamžitě promění kteroukoli standardní elektrickou zásuvku ve vysokorychlostní datovou síť poskytující spolehlivé zázemí nejnáročnějším multimediálním aplikacím.

Uživatelům, kteří chtějí připojit více zařízení v jedné místnosti (včetně televizorů, síťových disků, multimediálních přehrávačů, herních zařízení, počítačů a dalších ethernetových přístrojů), je určen bezdrátový Wi-Fi N900 čtyřportový adaptér WNCE4004. Toto řešení nabízí možnost připojení až čtyř zařízení současně prostřednictvím síťového kabelu k Wi-Fi routeru nejvyšší možnou rychlostí.

Powerline adaptér XAVB5101
Díky nejlepšímu výkonu a spolehlivosti ve své třídě promění powerline adaptér XAVB5101 okamžitě jakoukoli elektrickou zásuvku v domácnosti ve vysokorychlostní síťové připojení. Nabízí jednoduché zprovoznění technikou „plug-and-play“ a maximální rychlosti při minimálních rozměrech. Je perfektním řešením pro připojení jednoho zařízení, například herní konzole, multimediálního přehrávače, TV, HD set-top-boxu, PC či dalších zařízení k routeru v domácí síti a internetu. Speciálně hráče jistě potěší i extrémně nízká latence.

NETGEAR Powerline 500 Nano nabízí přenosovou rychlost až 500 Mbit/s, která plně postačuje pro HD a 3D HD streamování videa, přehrávání multimédií, hraní her pro více hráčů a další aplikace náročné na šířku pásmu. Díky unikátní technologii „Pick-a-Plug“ společnosti NETGEAR dokáže adaptér XAVB5101 automaticky otestovat připojení v každé elektrické zásuvce a zobrazit výsledek formou barevných LED diod; uživatelé si tak mohou vybrat konkrétní zásuvku pro zajištění nejvyššího možného výkonu.

Wi-Fi adaptér WNCE4004
Streamování HD obsahu do domácích ethernetových zařízení může být někdy velice obtížné nebo dokonce nemožné kvůli nedostupnosti kabelového připojení či pokud není praktické tento typ připojení instalovat. Čtyřportový Wi-Fi adaptér NETGEAR řeší tyto problémy nabídkou připojení až čtyř ethernetových zařízení k domácí síti, a to v současnosti nejvyššími rychlostmi Wi-Fi (kombinovaných 900 Mbit/s). Adaptér zpracovává několik bezdrátových streamů současně a podporuje duální přenosovou technologii, poradí si proto i s několika simultánními HD video streamy v rozlišení 1080p a hraním nejmodernějších her pro více hráčů při minimálních latencích. S N900 Wi-Fi adaptérem WNCE4004 lze snáze než kdykoli předtím bezdrátově streamovat multimediální obsah z internetových služeb typu Netflix, Vudu, YouTube a Hulu do prakticky kteréhokoli ethernetového zařízení v rámci domácí sítě.

„Uživatelé ve svých domácích sítích připojují stále širší spektrum zařízení, navíc obvykle současně. Všechna tato zařízení mohou dohromady spotřebovat značnou šířku pásma, což klade velké nároky na síť,“ řekl David Henry, viceprezident pro NETGEAR Product Management. „Naše nové adaptéry nabízejí kromě jednoduchého a spolehlivého použití rovněž velkou šířku pásma a umožňují tak uživatelům zvládnout všechny síťové úlohy nezávisle na počtu zařízení připojených v síti.“

Cena a dostupnost
Powerline adaptér NETGEAR XAVB5101 bude dostupný v prvním čtvrtletí letošního roku za předpokládanou doporučenou cenu 120 USD. Wi-Fi adaptér NETGEAR WNCE4004 vstoupí na trh v průběhu letošního léta za předpokládanou doporučenou cenu 80 USD.

Více informací
Další informace o řešeních NETGEAR XAVB5101 a WNCE4004 jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.com/N500 a www.netgear.com/N900.


O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2012 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2012 19:10
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: NETGEAR (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.