Nemocnice v Městci Králové hospodaří se ziskem i přesto, že se specializuje na geriatrii | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice v Městci Králové hospodaří se ziskem i přesto, že se specializuje na geriatrii


V pátek 12. 8. navštívil ministr zdravotnictví Leoš Heger některé nemocnice ve Středočeském kraji. Jednou ze zastávek byla také nemocnice v Městci Králové, kde ho uvítala její ředitelka MUDr. Renáta Petrová a její tým.


Nemocnice patří městu a hospodaří jako akciová společnost, pod vedením ředitelky Petrové hospodaří se ziskem. Za poslední účetní období dokonce navýšila jmění a to ve výši, která představuje dvacetinu jmění. V době, kdy zdravotnictví řeší značné ekonomické problémy je to ojedinělý jev.
„ Musíme šetřit úplně všude, ale nesmí se to dotknout pacienta. Na každou dodávku děláme výběrové řízení a vybíráme nejlepší poměr kvality a ceny. Naši dodavatelé tak nemusí řešit, kolik a komu musí dát do kapsy, abychom si vzali jeho produkty nebo služby. Udělali jsme řadu opatření v chodu nemocnice, maximálně využíváme pracovní čas zaměstnanců. Na lécích dokážeme ušetřit oproti minulým letům až 50%. Samozřejmě, že ne tím, že bychom je pacientům nedávali, ale v rámci nemocnice funguje jakási burza léků, mezi jednotlivými odděleními. Zabráníme tím plýtvání i prošlým záručním lhůtám. Trochu výjimeční jsme i v tom, že máme jednu jednotku intenzivní péče pro celou nemocnici a tím rovněž ušetříme mnoho finančních prostředků,“ informuje ředitelka Petrová.
Nemocnice v Městci Králové posazená v parku začala vznikat v roce 1869 a je samozřejmou součástí města již mnoho let. V současné době nemocnice zajišťuje veškerou základní péči včetně chirurgie, celkem v 19 oborech. Specialitou nemocnice je zajišťování komplexních služeb pro pacienty vyžadující následnou, dlouhodobou a rehabilitační péči na všech úrovních, včetně hospicové péče. Nemocnice má také sociální lůžka.
Ministr Heger byl mile překvapen a potěšen stavem nemocnice, jejím hospodařením a perfektním pořádkem na všech odděleních, což ocenil zejména na geriatrickém oddělení.
Nemocnice se v poslední době umisťuje na prvním nebo druhém místě v soutěži Nemocnice roku, o umístění rozhodují výhradně pacienti, kteří potvrzuji, že v nemocnici je příjemné prostředí, služby i personál.

Fotky zašleme na vyžádání
www.nemmk.czKontakt:

Jaroslava Timková
ředitelka
timkova@profitklub.cz
www.profitklub.cz
775733662


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 8. 2011 9:45
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Profit klub (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR služby
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.