Nemocnice nemají dostatečně zabezpečené informační sítě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice nemají dostatečně zabezpečené informační sítě


Praha/Kyjov – Většina českých nemocnic má velmi špatně zabezpečené vnitřní informační sítě. K interním údajům nebo informacím o pacientech se tak může dostat i šikovný programátor. Upozornili na to odborníci ze společnosti AutoCont, kteří v uplynulých měsících provedli desítky auditů po celé České republice.

„Stále častěji se setkáváme při auditech s krádežemi informací a databází nebo vniknutím do e-mailové pošty. Právě informace jsou pro mnohé nemocnice velmi citlivé a napadení informačního systému představuje vážnou hrozbu,“ upozorňuje jeden z předních českých specialistů na IT bezpečnost Milan Chromý z AutoContu. Podle něj tři z pěti nemocnic v testu neprošly.
Stejně jako jsou budovy chráněny bezpečnostním systémem proti případným zlodějům, měly by být chráněny informační sítě nemocnic. Ty obsahují velmi důvěrná a lehce zneužitelná data. Česká republika velmi zaostává za standardy IT bezpečnosti například v Rakousku, Německu nebo Nizozemí.

Nemocnice se úniku informací obávají
Kvalitně zabezpečený informační systém je důležitý i pro nemocnice, které v posledních letech investují stovky tisíc do zabezpečení informačních systémů. Pacienti dávají svým lékařům důvěru a v to, aby informace o jejich zdravotním stavu nebyly poskytnuty třetím osobám.
„V naší nemocnici jsme začali ihned po mém nástupu do funkce krizového manažera pracovat na kvalitním zabezpečení našich sítí. V současné době tým našich IT specialistů pracuje na tom, abychom zabezpečení sítě výrazně posílili,“ popisuje kroky v oblasti IT bezpečnosti ředitel kyjovské nemocnice Josef Pejchl.
Podle Milana Chromého si některé české nemocnice neuvědomují, že špatným zabezpečením svých sítí, které umožňuje únik zdravotnické dokumentace, riskují vedle negativního mediálního obrazu také milionové sankce od Úřadu pro ochranu osobních údajů. „Informace o špatném zdravotním stavu vysokých manažerů mohou firmy položit. Proto je ochrana těchto dat velmi důležitá,“ uzavřel Chromý.

Poznámka pro editory:
AutoCont CZ a.s. je společností, která v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií (ICT) úspěšně působí již 20 let. Z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů ICT v České republice. AutoCont je jednou z mála společností v oboru, která může portfoliem nabízených produktů a služeb výrazně oslovit zákazníky, jak ze segmentu malých a středních firem, tak ze segmentu velkých firem, finančních institucí a státní správy. Svou nabídku zaměřuje především na budování IT infrastruktury, implementaci podnikových aplikací, vývoj SW a na outsourcing provozu IT.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 10. 2011 18:48
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.