Nemocnice Kyjov začala důkladně kontrolovat léky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice Kyjov začala důkladně kontrolovat léky


Kyjov – Vedení kyjovské nemocnice zavedlo nový softwarový systém na hlídání léčiv a receptů. Nemocnice tak okamžitě reagovala na nedávno zjištěný případ, kdy dva lékaři propsali v minulých letech na ukradených receptech léky za statisíce korun.

„Nyní bude celá nemocnice používat software, díky kterému můžeme zavést plně digitální objednávkový systém do skladů zdravotnického materiálu. Současně tento software bude předávat informace do manažerské nástavby ekonomického softwaru, takže budeme mít přesný přehled o vydaných receptech a lécích,“ popisuje změny v nemocnici její ředitel Josef Pejchl. Od zavedení nového monitorovacího systému si slibuje větší a důraznější kontrolu nad pohybem zdravotnického materiálu v nemocnici.
Nový systém už nyní funguje na plicním, ortopedickém a urologickém oddělení a také na oddělení ORL (ušní, nosní, krční) a na ARU (anesteziologicko-resuscitační oddělení). Zavedení na další oddělení bude pokračovat.
„Tento týden se uskuteční školení zaměstnanců, kteří budou s novým softwarem pracovat a od pátku spouštíme ostrou verzi programu,“upřesnil ředitel Pejchl.

Nemocnice reagovala na nedávnou kauzu s krádeží léků
Před několika týdny odhalilo vedení kyjovské nemocnice vystavování falešných receptů několika externími lékaři na pohotovosti ve Veselí nad Moravou. Na případ upozornila Zdravotní pojišťovnu Ministerstva vnitra jedna z pacientek. Ta si při kontrole svého přehledu pojištění všimla, že jsou na ní vykázány léky, které nikdy neužívala. Nemocnice v Kyjově předala případ okamžitě policii a přistoupila k rázným krokům, aby se podobný případ nemohl opakovat.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 7. 2011 9:00
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.