Němci uvažují o stavbě větrníků v Bavorském lese | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Němci uvažují o stavbě větrníků v Bavorském lese


Největší národní park ve střední Evropě možná brzy skončí jako oáza nedotčené přírody. Nezpůsobí to přemnožený kůrovec ani dřevařská lobby, nýbrž německá energetická revoluce.

Už během několika let by mohly na vrcholcích Bavorského lesa vyrůst první větrné turbíny. Zcela vážně s touto variantou počítají vrcholní představitelé okresů Deggendorf a Pasov citovaní listem Passauer Neue Presse. Protože lokalit vhodných pro stavbu větrných elektráren, které by měly nahradit výpadek ve výrobě elektřiny v odstavovaných jaderných elektrárnách, je nedostatek, uvažují u našich západních sousedů s výstavbou větrníků i v chráněných krajinných oblastech.
Podle zveřejněné mapy vhodných míst by stometrové stožáry mohly vyrůst i na šumavských vrcholech podél naší hranice od výběžku u Knížecích Plání, v okolí hlavní silnice na Pasov a na jih od Haidmühle, tedy nad Strážným a Stožcem. Kolik z celkem 1500 nových větrníků plánovaných v Bavorsku náhradou za odstavovanou jadernou energetiku vyroste právě tam, se dnes ještě neví.

Zdroje a další informace:
Passauer Neue Presse: www.pnp.de/nachrichten/heute_in_ihrer_tageszeitung/heimatwirtschaft_niederbayern/249848_Windkraft-Das-sind-die-moeglichen-Standorte-in-Niederbayern.html
Bavorsko je rozlohou největší a druhá nejlidnatější spolková země. Vytváří bezmála pětinu německého hrubého domácího produktu. Více než polovina bavorské elektřiny se vyrábí v jaderné energetice. Program jejího rušení předpokládá, že se tam po letos odstaveném prvním bloku elektrárny Isar se postupně uzavřou reaktory v Grafenrheinfeldu, oba v Gundremmingenu a druhý v Isaru. Jejich produkci, která loni podle statistik MAAE překročila 45 miliard kWh (více než polovina výroby všech českých elektráren), mají perspektivně nahradit obnovitelné zdroje, v první řadě větrné turbíny. Plánovaných patnáct set bavorských s maximálním výkonem 3000 MW vyrobí ročně nejvýše pět miliard kWh.
Kontakt:

Vladimír Labuda
ředitel
vladimir.labuda@jlmpraha.cz
602376840
261213978


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2011 13:34
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura J.L.M. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR a produkční agentura působící zejména v oblasti energetiky a extrémních sportů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.