Největším lákadlem vrtulníkové show bude závod vrtulníku a akrobatického letadla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Největším lákadlem vrtulníkové show bude závod vrtulníku a akrobatického letadla


Na tradiční vrtulníkovou a aviatickou výstavu European Festival of Aviation, konanou ve dnech 19. – 21. června 2014 se v letošním roce chystají desetitisíce diváků. Hlavní atrakcí pro diváky z celého světa zde totiž bude unikátní rychlostní závod mezi vrtulníkem a akrobatickým speciálem.

„Nejzajímavějším prvkem letošního programu bude jednoznačně rychlostní závod mezi nejvýkonnějším jednomotorovým vrtulníkem AS 350 a nejvýkonnějším akrobatickým speciálem Extra 300 SR. Ten diváci mohou vidět vůbec poprvé na vlastní oči na takovémto typu akce. Sám nedokáži odhadnout, jakým výsledkem závod skončí,“ vysvětluje Daniel Tuček, pilot vrtulníku ze společnosti DSA.
Pilotem akrobatického speciálu bude Martin Šonka, pilot ze série Red Bull Air Race a dvojnásobný medailista z Mistrovství světa v letecké akrobacii, který v rámci sobotního programu letecké show předvede i sólové vystoupení.
Výstava vznikla rozšířením akce European Helicopter Show, která má v Hradci Králové již dvanáctiletou tradici. V loňském roce ji navštívilo přes dvacet tisíc diváků, v letošním roce se očekává účast ještě vyšší. „V rámci sobotního dne diváci uvidí více jak sto letounů a vrtulníků různých typů. Letecká show přitahuje hlavně rodiny s dětmi. Pro děti do 15 let je totiž vstup na celý den letecké show zdarma,“ zdůrazňuje koncepci závěru akce předseda představenstva společnosti DSA Tomáš Suchánek.

Na zemi okouzlí diváky závodní sportovní automobily
Letošní výstava bude doplněna i o úplně novou atrakci. Půjde o výstavu sportovních automobilů, kde mohou návštěvníci vidět například okruhový speciál Praga R1, současný nejrychlejší česko-slovenský závodní vůz.
„Úplně z blízka si návštěvníci letos mohou prohlédnout například vozy Caterham, které patří k nejobdivovanějším sportovním vozům všech dob. Další perličky nejen do této výstavy, ale i do celého programu Helicopter show chystáme a musím říct, že se diváci letos rozhodně mají na co těšit,“ uzavírá Daniel Tuček.
Kontakt:

Markéta Fixová
Tisková mluvčí akce
fixova@commservis.com
http://www.festivalofaviation.eu/
+420 734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 5. 2014 16:08
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.