Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva

Nejlepší vrhači v republice jsou z Chodova .

Tisková zpráva atletického klubu ŠAK Chodov

O uplynulém víkendu se v Ostravě konalo atletické mistrovství České republiky juniorů a dorostu. Z Chodova na něj odjeli čtyři atleti.

Medaile Tomáše Skály ve vrhu koulí se očekávala, šlo jen o barvu kovu. Tomáš přesvědčil, že jeho letošní výkonnost je velmi stabilní a hlavně vysoká, a po zásluze zvítězil vrhem dlouhým 17,20m a získal zlato.
Výborně mu sekundoval další člen vrhačské skupiny trenéra Libora Dočkala - Milan Mňatinoha. Vrhem dlouhým 15,91m si vytvořil osobní rekord a došel si na bednu pro bronz.
Super výkon v hodu oštěpem - 55,65m - stačil Lukáši Zichovi na výborné šesté místo mezi juniory. Těsně za osobním maximem zaběhl 300m překážek Daniel Misák. Přesto dokázal porazit pět papírově lepších soupeřů a časem 43,79s obsadil konečné devatenácté místo. Především však získal cenné zkušenosti se startem ve velkém závodě.
Druhý den byl na programu disk dorostenců. Velký favorit Košař z Vítkovic nezklamal domácí diváky a zvítězil. Pro Karlovarský kraj byl mnohem důležitější tvrdý boj o stříbro a bronz. Stříbro nejmenším možným rozdílem 1cm vybojoval Tomáš Skála (47,06m) a třetí místo obsadil skvělým osobním rekordem 47,05m Milan Mňatinoha.
Chodovská výprava pod vedením trenéra a prezidenta klubu se vrací z Ostravy se čtyřmi medailemi. „Mistrovství je obrovským úspěchem našeho klubu a chodovské vrhačské party, kdy atleti navazují na předchozí tituly Miroslavů Pudivítra a Pohůnka“, říká Libor Dočkal, prezident klubu.