Nejlepší diplomky byly oceněny | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlepší diplomky byly oceněny


Finálové kolo soutěže Diplomová práce roku 2011 proběhlo 15. září na akademické půdě Západočeské univerzity v Plzni

Finálové kolo soutěže Diplomová práce roku a slavnostní vyhlášení proběhlo 15. 9. 2011 na plzeňské Západočeské univerzitě. Šestý ročník hostil děkan Fakulty aplikovaných věd doc. Ing. František Vávra, CSc. Do Plzně se sjelo 15 finalistů z celkového počtu 77 přihlášených studentů. Studenti se přihlásili z devatenácti českých a slovenských vysokých škol, státních i soukromých. Někteří studenti na finále přicestovali z různých evropských destinací, jeden ze studentů obhajoval svou práci až z dalekého Texasu přes Skype.

Finálové kolo soutěže proběhlo ve třech soutěžních kategoriích, v nichž každý z finalistů svou práci prezentoval před odbornou komisí složenou z lektorů vysokých škol a zástupců IT firem.

V šestém ročníku soutěže Diplomová práce roku se na prvních místech umístili:
1. V kategorii Informační bezpečnost, standardy řízení vývoje systémů a mezioborové přístupy
Marcela Šimková, VUT Brno.
Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-SOFT.

2. V kategorii Podnikové informační systémy, ostatní IT práce
Pavel Cvetler, ČVUT.
Partnerem soutěžní kategorie je společnost ABRA Software.

3. V kategorii Internet, webové systémy, virtualizační a Cloudové technologie
Pavel Kukačka, VŠE.
Partnerem soutěžní kategorie je společnost SYSTEMATIQ.

Soutěž Diplomová práce roku 2011 je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Klade si za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout a získávat lepší uplatnění v praxi.
Vyhlašovatelem soutěže je již tradičně společnost ABRA Software a.s., spoluvyhlašovatelem je sdružení Česká společnost pro systémovou integraci.

Ing. Petr Kuchař z vyhlašovatelské ABRA Software letošní ročník komentoval:
„Mám radost z toho, že letošní ročník potvrdil vynikající renomé a kvalitu soutěže. Musím vyzdvihnout úroveň všech prezentovaných prací. Všechny práce v kategorii „Podnikové informační systémy, ostatní IT práce“ letos spojilo téma automatizovaného rozpoznávání obrazu. Je vidět, že témata studentských prací kopírují potřeby reálného života. Pro mě osobně je důležité, že práce mají velmi praktické zaměření, a že jejich výsledky budou snadno aplikovatelné v komerčních provozech. Proto myslím, že studenti mají velmi dobře našlápnuto do pracovního života. Stejně jako vloni mě však maličko zklamala úroveň sebeprezentace některých studentů. České i slovenské školy by měly systematicky pracovat na zlepšování dovednosti prodat svou práci, protože především tuto schopnost budou studenti potřebovat ve svém profesním životě.“Kontakt:

Petr Vopelák
PR
petr.vopelak@abra.eu
www.abra.eu
+420 724 020 298


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2011 9:30
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: ABRA Software a.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
ABRA Software a.s. je členem skupiny United Software a.s. Patří k největším českým producentům podnikových informačních systémů s ročním obratem 145 mil. Kč. V současné době registruje v České republice a na Slovensku více než 15.000 aktivních licencovaných subjektů. Disponuje širokou sítí více než 100 poboček a partnerů, kteří poskytují profesionální služby.
Základem řešení pro firmy všech velikostí je řada moderních informačních systémů ABRA Gx, které lze upravit podle potřeb a požadavků zákazníka. ABRA Software a.s. jako první v oboru prošla již v roce 1996 certifikací ISO 9001. Je hlavním tvůrcem a propagátorem elektronizace podnikání, zejména zavedení standardu elektronické výměny dokumentů (ISDOC) mezi podniky.
Jejím cílem je spokojená firma a její uživatelé, kteří využívají produkty ABRA jako moderní IT technologie k prospěchu svého podnikání.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.