Nejlepší čokolády světa podle britské Academy of Chocolate | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlepší čokolády světa podle britské Academy of Chocolate


Praha, 22. června 2011 Letošní výsledky prestižního ocenění Academy of Chocolate Awards potvrzují, že exkluzivita čokoládových výrobků není nutně záležitostí tradice či velikosti společnosti, ale především pečlivého zpracování a exkluzivity. V některých případech se jedná o tak úzkoprofilové zboží, že je na našem trhu neseženete. Naštěstí to ale neplatí o všech oceněných produktech.

Soutěž pravidelně hodnotí spoustu faktorů a obsahuje mnoho různých katerogií. V nejsledovanější kategori tabulkových čokolád (Bar Categories) získaly nejvíce ocenění pro hořké a mléčné čokolády produkty od výrobců Amedei, Michel Cluizel a Valrhona. Tyto značky se drží na špici již delší dobu a jejich umístění na prvních příčkách se dalo očekávat.

Mezi nejvýše oceněnými je však i řada překvapení. Jako nejlepší neochucené hořké čokolády (Bean to Bar Best Dark Bar) porota vybrala i dvě málo známé zna%Ekoládovny, která se vyznačuje sametovou mléčnou chutí s jemným koncovým tónem mořské soli.

Pokud byste chtěli například vítěznou Duffy´s čokoládu ochutnat, máte smůlu. U nás ji zatím koupit nelze. Neplatí to ale pro všechny vítěze soutěže: například Amedei Toscano Black, Amedei Number 9, Michel Cluizel Los Ancones a dokonce i Rococo Sea Salt na našem trhu koupíte, například v online obchodě Čokoláda.cz.

Sortiment tohoto e-shopu tvoří výhradně produkty vysoké kvality. „Pravidelně sledujeme mezinárodní soutěže jako je ocenění od Academy of Chocolates a rozšiřujeme sortiment o značky, které na nich získaly nejvyšší ocenění,“ vysvětluje Lukáš Tyl, jednatel společnosti Čokoláda.cz. „Jde nám o kvalitu a exkluzivitu, takže v tomto obchodě najdete i produkty, které jinde na trhu nekoupíte, což platí například pro značku Rococo,“ dodává Tyl.

Pravá čokoláda musí za zákona obsahovat minimálně 35 % kakaových součástí, aby mohla být označena jako hořká, v případě mléčné čokolády pak procent alespoň 25. Opravdu kvalitní čokolády však obsahují více než 45 % celkové kakaové sušiny, respektive 30 %. Takové čokolády mívají podstatně nižší obsah cukru a naopak vyšší obsah antioxidantů, které působí na lidský organizmus blahodárně. A obsahují daleko více i theobrominu a kofeinu – látek s povzbuzujícími účinky.

Více informací o čokoládě naleznete na www.cokolada.cz.
_____________________
Výsledky soutěže Academy of Chocolate Awards 2011, kategorie tabulkových čokolád:

Hořká čokoláda – Zlatá medaile:
• Duffy’s Chocolate Honduras Indio rojo 72%
• Amedei Number 9
• Michel Cluizel Los Ancones 67%
• Askinosie San Jose del Tambo
• Amedei Toscano black 63%

Mléčná čokoláda – Zlatá medaile:
• Michel Cluizel Maralumi 47% - Best in Category

Mléčná čokoláda ochucená – Zlatá medaile
• Rococo Sea Salt
• Amedei In Contro with hazelnuts
• Amelia Rope Pale lemon and sea salt
• Thorntons Tonka
• Amelia Rope Pale rose edition 1
______________________

Kontakt:

Martin Richter
Projektový manažer, Čokoláda.cz s.r.o.
Thákurova 3, Praha 6, 160 00
Tel.: +420 777 910 751
richter@cokolada.cz
_____________________

Poznámka pro editory:

Čokoláda.cz s.r.o. byla založena v roce 2010 s cílem nabízet na českém trhu kvalitní čokoládové produkty. Základním prodejním nástrojem je e-shop www.cokolada.cz. Vedle něj společnost nabízí čokoládové výrobky i ve vybraných kamenných prodejnách obchodních partnerů.Kontakt:

Martin Richtr
Project Manager
info@cokolada.cz
www.cokolada.cz
777910751


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 6. 2011 16:32
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Čokoláda.CZ (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Čokoláda.cz s.r.o. byla založena v roce 2010 s cílem nabízet na českém trhu kvalitní čokoládové produkty. Základním prodejním nástrojem je e-shop www.cokolada.cz. Vedle něj společnost nabízí čokoládové výrobky i ve vybraných kamenných prodejnách obchodních partnerů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.