Nejlépe komunikuje se zahraničními novináři ČEZ, zjistil test Tiskovky.info | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlépe komunikuje se zahraničními novináři ČEZ, zjistil test Tiskovky.info


STÁHNOUT poradi-energetika.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Mezi energetickými firmami nejlépe zvládá zahraniční mediální komunikaci společnost ČEZ. Naopak společnosti PRE a RWE propadly.

Kontakt se zahraničními novináři nejlépe zvládá z energetických společností ČEZ, která jako jediná dokáže odpovědět na dotazy v angličtině zaslané ze zahraničí. Zjistil to test serveru Tiskovky.info, který se dlouhodobě zabývá mediální komunikací.

Fiktivní turecký novinář Cevah Yasan zaslal své dotazy čtyřem energetickým firmám působícím na území České republiky – společnostem ČEZ, E.ON, RWE a PRE. Své dotazy zaslal v angličtině na adresy, které se dají dohledat na webech těchto společností.

Ze zmíněných firem se dočkal odpovědi po prvním e-mailu pouze od ČEZ a E.ON. V prvním případě obdržel do jednoho pracovního dne dotaz na časové požadavky odpovědi a ještě ten den obdržel poměrně podrobné odpovědi včetně odkazů na další zdroje informací. V případě společnosti E.ON obdržel informaci o tom, že dotazy zahraničních novinářů zodpovídá německá centrála společně s odkazem na příslušné kontakty. Bohužel německá centrála se již neozvala.

Společnost RWE alespoň po urgencích zareagovala s odkazem na svou centrálu a má přehledné press centrum na webu. Umístila se tak v pořadí na třetím místě. PRE, která vůbec nereagovala, žebříček uzavírá.

Portál Tiskovky.info testoval podobně i mobilní operátory. Mezi těmito firmami obstála nejlépe společnost O2. Výsledky lze nalézt na adrese http://www.tiskovky.info/tiskove-zpravy/test-mezi-mobilnimi-operatory-ma-nejlepsi-pr-spolecnost-o2.

Tiskovky.info nabízí již téměř 5 let služby v oblasti distribuce tiskových informací. Firmy mohou prostřednictvím Tiskovek posílat své tiskové zprávy na adresy přibližně dvou tisíc novinářů členěných dle regionálních a tématických media-listů. Zároveň se novináři i široká veřejnost mohou na Tiskovky.info registrovat a odebírat tiskové zprávy.Kontakt:

David Havlíček
Administrátor
tiskovky(at)tiskovky.info
www.tiskovky.info
+420 777 949 607


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 7. 2012 10:29
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Tiskovky.info (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tiskovky.info vznikly jako služba spojující média a společnosti, organizace a instituce, které prostřednictvím médií chtějí informovat veřejnost o určitých skutečnostech. K tomu mohou využít umístění své tiskové zprávy na Tiskovky.info, popř. zde mohou informovat o konání tiskové konference.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.