Nejkvalitnější mamograf v České republice mají v kyjovské nemocnici | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejkvalitnější mamograf v České republice mají v kyjovské nemocnici


Kyjov – Kyjovská nemocnice koupila nejkvalitnější mamograf na světě. Jedná se o přístroj, který slouží k vyšetření ženských prsů a diagnostikuje nádorová onemocnění. U nás jsou tyto přístroje pouze dva, z toho je jeden právě v Kyjově.

„Screenigová pracoviště podléhají přísným požadavkům na kvalitu přístrojového vybavení. Mamografy nesmějí být starší osmi let. Naše pracoviště je od letošního července vybaveno novým digitálním mamografickým přístrojem,“ popisuje lékařka Andrea Strýčková. Tento přístroj poskytuje nejkvalitnější obrazovou dokumentaci na světě a tím samozřejmě zkvalitňuje diagnostiku.
Mamografické pracoviště je v kyjovské nemocnici v provozu od roku 2002, kdy byl v České republice spuštěn program screeningového (záchytného) vyšetření prsů. Od této doby je nemocnice zařazena akreditační komisí Ministerstva zdravotnictví do mamografického screeningu. „Jeho snahou je odhalit případnou rakovinu prsu v co nejranějším stádiu, kdy je největší šance na vyléčení,“ říká ředitel nemocnice Josef Pejchl. V současné době je v České republice celkem šedesát sedm těchto mamografických pracovišť.

Mamogram v Kyjově zachytil tři sta zhoubných nádorů
Rakovina prsu je nejčastějším zhoubným onemocněním žen. Mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii 20 – 54 let je na prvním místě. Každoročně je v České republice diagnostikováno 5500 nových případů a asi dva tisíce žen ročně na následky nádoru prsu zemře. Na mamografické vyšetření má právo žena ve věku od 45 let každé dva roky. Od roku 2002 zachytil mamografický přístroj v Kyjově 300 zhoubných nádorů.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 9. 2011 8:25
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.