Nejasná směrnice poškodila české chovatele psů a koček | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejasná směrnice poškodila české chovatele psů a koček


Brusel/Hradec Králové – Německá policie z důvodu údajně nedostatečné ochrany proti vzteklině zastavila české nákladní auto, které do Belgie převáželo 55 štěňat a 22 koťat. Poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto vznesl otázku Evropské komisi s tím, aby vyjasnila své nařízení. Kvůli nejasnému výkladu evropského nařízení vznikly totiž českým chovatelům desetitisícové škody.

Případ provází řada nejasností
Zvířata, která jsou mladší dvanácti týdnů, dostala pouze první očkovací dávku proti vzteklině. Po dosažení čtvrt roku jim měla být podána druhá, která měla očkování ukončit. „Výklad příslušného Nařízení Evropského parlamentu a Rady však nehovoří úplně jasně. Vyvstává zde otázka, zda lze považovat první očkovací dávku proti vzteklině za dostatečnou ochranu před případnou nákazou do doby, než jim bude poskytnuta i druhá konečná dávka,“ popisuje lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský komplikovanost celého případu.
I kdyby se nakonec ukázalo, že zabavení zvířat německými orgány bylo oprávněné, upozorňuje Tomáš Zdechovský na druhý problém: „Zvířata jsou stále v držení německých úřadů a nehodlají je vydat, přestože na začátku slibovaly, že po přeočkování a jednadvaceti denní karanténě mohou být vydána majiteli,“ vysvětluje europoslanec.
„Vzhledem k celkové závažnosti a složitosti celého případu se obracím se svým dotazem na Evropskou komisi. Ta by se měla případem zabývat po letní pauze,“ dodává Zdechovský.

Popis případu
Německé úřady zadržují zvířata, která byla zabavena kvůli údajné nedostatečné ochraně, déle, než původně uváděly. Německé orgány původně tvrdily, že poté, co zvířata obdrží dostatečnou ochranu před nákazou vztekliny, což je po dosažení stáří 12 týdnů a 21 dnech karantény, jak vyžaduje evropské nařízení, mohou být vydána majiteli k vyzvednutí. Lhůta už dávno uplynula, nicméně zvířata dosud nebyla vydána původnímu majiteli.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 8. 2014 8:41
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.