Navštivte Martinské trhy V Hradci Králové - stojí za to | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Navštivte Martinské trhy V Hradci Králové - stojí za to


Po sérii úspěšných a na přání veřejnosti opakovaných farmářských trhů přichází tentokrát Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s již tradičním předvánočním jarmarkem lidových řemesel - Martinskými trhy.

Do Hradce se tak v sobotu 12. listopadu sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek celé naší krásné vlasti, aby ve všech prostorách Adalbertina a přilehlého parkoviště od 9 do 16 hodin předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel včetně vánočního zvykosloví.

A výběr tu bude vskutku bohatý, neboť do této chvíle se organizátorům akce přihlásila téměř stovka prodejců z Čech, Moravy i Slovenska.

Co všechno na trzích uvidíte? Keramiku užitkovou i dekorativní, vánoční dekorace, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, skla, kovu, včelího vosku, obrázky s podmalbou na skle, svíčky, batiku, patchwork, drobné i větší dárky z přírodních materiálů a další výrobky lidové tvorby a řemesel s ukázkami jejich zhotovení.

Bohatá nabídka obsahuje rovněž knihy, zboží z pedigu a korku, modrotisk, ručně řezané svíce, výrobky z ovčí vlny, archeologické reprodukce, čajovou ajurvédskou medicínu nebo třeba přírodní bylinnou kosmetiku. Nebudou chybět ani textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranže z přírodních materiálů, šperky a bižuterie a kupa drobností jen tak pro radost.

Co můžete na trzích ochutnat? Pečené selátko, sýry, tradiční lidové pečivo, pražené oříšky a mandle, pražená dýňová a slunečnicová semínka, slané i sladké ořechy a mandle, martinské rohlíky, koláče, štrúdl, štramberské uši staročeský trdelník, perník, turecký med, medovinu, svařené víno a spoustu dalších dobrot.

Jak uvedla Jaroslava Vajrauchová z pořádající společnosti: "Zajímavostí budou jistě výrobky z rakytníku, které kromě potravinářských produktů poskytují také produkty kosmetické - mýdla, zubní pasty, krémy, oleje a šampony."

Ale ani to není ještě všechno. Na Dni otevřených dveří Klubu lidové tvorby, který bude mít již tradičně prostor na malém sále Adalbertina, se děti i dospělí budou moci naučit vyrábět vánoční ozdoby ze skleněných korálků, z kukuřičného šustí, přírodnin, papíru a dalších materiálů. Přijďte se podívat – bude to příjemně a užitečně strávená část víkendového dne.Kontakt:

Ing. Petr Švihlík
petr.svihlik@adalbertinum.cz
http://www.adalbertinum.cz
495 514 722
495 514 722


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 11. 2011 9:04
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.