Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství


Luže/Košumberk – Starostové měst Luže, Skuteč a Proseč na Chrudimsku se domluvili na zřízení společné městské policie, která by měla razantně zakročit proti zlodějům a narušovatelům pořádku. Města tak reagují na vzrůstající kriminalitu a vandalství, proti kterému chtějí začít okamžitě bojovat. Například v městě Luži dnes řada lidí díky absenci státní policie drobné krádeže a vandalství vůbec nehlásí, přestože ročně jde v součtu o stotisícové škody.

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

„Evidujeme tu i stále agresivnější řádění vandalů, kteří poškodili plot na hřbitově, zničili automat na svíčky, rozbili lavičky i okna kostelíka nebo poničili například kontejnery na tříděný odpad. Celková škoda způsobená městu již v součtu přesáhla sto tisíc korun,“ vyjmenovává škody starosta Luže Radek Zeman, podle kterého by měla přítomnost městských policistů působit hlavně preventivně.

V kraji se rozmáhají nájezdové gangy
Podle zkušeností z měst Luže, Skuteč a Proseč se za poslední měsíce začínají rozmáhat nájezdové krádeže, kdy gangy s krajskou působností vyrabují během krátké chvíle několik míst ve městě. V Luži například v nedávné době vykradly najednou několik obchodů, větší část zdravotního střediska a školky, kde způsobily nemalé škody.

„Situace se po prezidentské amnestii určitě zhoršila. Jedině každodenní přítomnost policistů ve městech v různých denních dobách dokáže eliminovat kriminální činnost a vandalství,“ slibuje si od zavedení novinky starosta Radek Zeman, podle kterého spojení tří měst přinese výrazné úspory na nákladech.

„Je zapotřebí si také uvědomit, že máme v našem městě Hamzovu léčebnu, což představuje zhruba dvě stovky denně přijíždějících zaměstnanců, krátkodobé pobyty téměř 500 pacientů a zejména víkendové návštěvy těchto lidí. Naše město se zaměřuje také na cestovní ruch, což přivádí do města další cizí lidi a také zvýšení dopravy. Proto je nutné, aby tu bylo bezpečno a pořádek,“ uzavřel starosta Luže.
Kontakt:

Radek Zeman
starosta města
starosta@luze.cz
http://www.luze.cz/
+420 734 607 987
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 5. 2013 9:57
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.