Nasazení RFID pro identifikaci účastníků závodů horských kol | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nasazení RFID pro identifikaci účastníků závodů horských kol


Společnost SportChallenge používá RFID systém společnosti Alien Technology pro jednoznačnou identifikaci a kontrolu účastníků závodů horských kol. Měření časů a zápis do databáze tak probíhá zcela automaticky dle kritérií a zadání pořadatele závodu bez nutnosti manuálního vkládání dat.

Výchozí situace zákazníka
Projekt SportChallenge vznikl za účelem zlepšení stávajícího stavu na poli elektronických bezkontaktních měřících systémů času v distančních sportech, převážně cyklistice. Zakladatelé jsou vrcholovými nebo aktivními sportovci. Z vlastních dlouhodobých zkušeností byli schopni analyzovat problémy stávajících měřících systémů, rozpoznat přednosti a zápory jednotlivých typů řešení a s důrazem na podstatné oblasti definovat místa potřebných zlepšení.

Důraz byl kladen zejména na maximalizaci pravděpodobnosti správného načtení informace o závodníkovi, zjednodušení přihlašování k závodům, zjednodušení práce pořadatele a ekonomickou efektivitu.

Vývoj a návrh řešení
Pro své výkonové parametry, cenu a reference v oblasti sportovních událostí se jako vhodná jevila RFID UHF technologie od společnosti Alien Technology. UHF RFID technologie od Alienu je schopna načíst data z tagu až na vzdálenost 10 metrů a identifikace závodníka tak může proběhnout za zlomek sekundy. Při vhodné konfiguraci zařízení lze zároveň dobře definovat místo načtení závodníka, které odpovídá umístění cílové čáry.

Sportovní akce se uskutečňují i za nepříznivého deštivého počasí. Proto před samotným nasazením bylo nutné otestovat možnosti čtení a zápisu RFID tagů ve vlhkém prostředí a schopnost RFID čtečky správně zaznamenat tagy znečištěné vrstvou bláta. Testy dopadly dobře a proto nic nebránilo ostrému nasazení.

Popis řešení
Na trati, na startovní a cílové bráně jsou rozmístěny RFID čtečky ALR-8800 a antény. Pro snímání průjezdu závodníka cílovou branou či kontrolními body je používán jednorázový RFID (radio-frequency identification) UHF tag Alien ALN-9540® Squiggle, který je spolu se startovním číslem, jménem závodníka, národností závodníka, kategorií apod. nalepen na podkladové tabulce. Podle zvolené kvality podkladové tabulky pak lze startovní číslo použít buď pro jednorázovou akci nebo pro seriál závodů, případně etapový závod.

Ze všech kontrolních bodů rozmístěných na trati jsou data pomocí GSM modemů odesílána na server. Měření lze provádět také bez nutnosti přístupu k elektrické síti a to po dobu až 12 hodin. Na webových stránkách projektu jsou k dispozici aktuální informace o průběhu závodu.

Při průjezdu cílovou branou RFID čip jednoznačně identifikuje závodníka a informaci o času zaznamená do databáze. Výsledky jsou zpracovány softwarem vyvinutým speciálně pro potřeby projektu SportChallenge. Po průjezdu závodníka cílovou bránou se ihned objevují data závodníka včetně průjezdového času ve výsledkové listině.

Součástí systému je webová stránka www.sportchallenge.cz obsahující modul pro přihlášení k závodům, seznam registrovaných závodníků, aktuální informace o probíhajícím závodě, výsledky proběhlých závodů a další. Systém obsahuje také modul pro pořadatele, který slouží k zadávání došlých plateb od závodníků, k přihlašování závodníků na místě i ke změně údajů předem přihlášených.

Přínosem pro závodníky je jediné vyplnění registračního formuláře. Na jednotlivé závody, zajišťované systémem SportChallenge se uživatel přihlašuje pouze jejich volbou bez nutnosti dalšího vyplňování dlouhých formulářů.

Přínosy projektu
- automatická identifikace závodníků a měření časů
- neoficiální výsledky k dispozici kdykoliv v průběhu závodu
- spolehlivý a nenákladný systém měření
- jediná registrace, pak už jen výběr jednotlivých závodů
- zajištění startovních čísel pro MTB
- tvorba startovních a výsledkových listin
- zasílání sms s časem a pořadím
- tag je kódován podle startovního čísla - nehrozí záměna

O společnosti SportChallenge
Projekt SportChallenge vznikl za účelem nabídnout alternativní systém pro měření času na sportovních akcích. Primárně je určen pro závody horských kol, ale jeho použitelnost je dále rozšiřována na další sportovní odvětví. Cílem je nabídnout pořadatelům i závodníkům komplexní službu zahrnující přihlášení závodníka, přípravu startovního čísla, prezentaci k závodu, změření času, tvorbu výsledkových listin a mnoho dalších doprovodných služeb, kterých stále přibývá k dosažení maximální spokojenosti pořadatele i závodníka.
www.sportchallenge.cz

Kontakty:
Tomáš Kubíček, Marketing Manager
Barco, s.r.o.
Tel.: +420 572 520 038
E-mail: tkubicek@barco.cz
www.barco.cz

Jiří Havlíček
SportChallenge
Tel.: +420 776 200 396
E-mail: info@sportchallenge.cz
www.sportchallenge.czKontakt:

Tomáš Kubíček
Marketing Manager
tkubicek@barco.cz
+420777333298
+420572520038


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 3. 2009 14:23
Kategorie: Sport
Název zdroje: Barco, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Barco je poskytovatelem IT řešení a systémů pro řízení podnikových procesů, logistiky, skladů a výroby využívající čárové kódy, RFID, bezdrátové WiFi sítě a mobilní bezdrátové technologie pro sběr a přenos dat. Specializuje se na oblast řízení skladů s využitím mobilních terminálů a bezdrátové infrastruktury. Vlajkovým produktem společnosti Barco je systém SmartStock.WMS pro on-line řízení skladů.

Barco je významným českým distributorem bezdrátových sítí, broadband technologií a zařízení pro bezdrátovou komunikaci. Barco dodává řešení přenosových, přístupových a vysokokapacitních páteřních sítí pro telekomunikační sektor / ISP. Produktové portfolio je vhodné pro širokou řadu aplikací, především pro potřeby telekomunikačních operátorů, poskytovatelů komunikačních a internetových služeb. Barco je distributorem vedoucích světových výrobců bezdrátových technologií pro pásma 2,4GHz / 3,5GHz / 5GHz dle standardu WiFi / Wimax.


Barco zastupuje společnosti Trango Broadband pro střední a východní Evropu, Redline Communications, Colubris, Proxim, Nomadix, Radiowaves, Zebra, Datalogic, Argox, Motorola (Symbol), Unitech, Alien Technology, Seagull Scientific.

Základní kapitál společnosti je 20 000 000 Kč. Prostřednictvím své pobočky je společnost Barco aktivní také na Slovensku. Společnost má certifikát ISO9001:2001.

www.barco.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.