Narůstají počty operací kloubů. V Boskovicích provedou ročně devět set operací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Narůstají počty operací kloubů. V Boskovicích provedou ročně devět set operací


Boskovice – Počet operací na ortopedickém oddělení stále narůstá. V loňském roce provedli lékaři devět set dva operací. Nejčastějšími zraněními jsou zlomeniny a poranění velkých kloubů jako jsou kolena, ramena a zápěstí.

„Léčíme pacienty z celého okresu Blansko a také z přilehlých regionů, především Jevíčko, Protivanov a Moravská Třebová. Není výjimkou, že do naší nemocnice jezdí pacienti i ze vzdálenějších koutů republiky. Snažíme se všem vyjít maximálně vstříc. Pacienti oceňují dobré naplánování operace podle jejich časových možností,“ vysvětluje ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner. Ortopedie provádí ročně více než 180 operačních náhrad kyčelních a kolenních kloubů. Rehabilitace hospitalizovaných pacientů zejména po náhradách kloubů je zajištěna fyzioterapeutem přímo na oddělení v plně vybavené tělocvičně.
„Praxe ukazuje, že se každoročně zvyšují počty pacientů, kteří u nás chtějí být léčeni. Zatím jsme nikdy nemuseli odmítnout žádného pacienta odkudkoliv, který se chtěl u nás léčit. Pacienty přijímáme i z jiných lůžkových zařízení, jako jsou Letovice, Jevíčko,“ říká primář ortopedického oddělení Bedřich Kala.

Pacienti chtějí brzo domů. Roste zájem o artroskopické operace
V posledních třech letech se zvýšil nárůst artroskopických operací. „Vloni jsme jich na oddělení provedli víc jak dvě stě. Jejich výhodou je minimální doba hospitalizace pacienta, většinou jeden až dva dny,“ vysvětluje primář Bedřich Kala.

Pacient o svoji krev nepřijde, dostane ji zpět
V průběhu posledního roku byla u větších operací zavedena rekuperace krevních ztrát, což představuje převody vlastní krve z krevních ztrát do šesti hodin po operaci. Tento způsob navrácení krve se používá především u operovaných pacientů s kloubními náhradami.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2012 11:27
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.