Nákupy za „stravenky“ oproti loňsku vzrostly o čtvrtinu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nákupy za „stravenky“ oproti loňsku vzrostly o čtvrtinu


Rostoucí význam zaměstnaneckých benefitů poskytovaných formou platebních poukázek dokládá i obchodní statistika online lékárny DocSimon.cz – při stejných tržbách vzrostl meziročně počet plateb uskutečněných poukázkami o čtvrtinu.

„Za osm měsíců jsme letos přijali 5310 plateb poukázkami oproti loňským 4228 transakcím,“ potvrzuje doktor Jan Bureš, šéf DocSimon.cz. Oproti loňsku tak platby stravenkami posílily o 25,6 procenta, online tržby za stejné období přitom vzrostly jen o 2,2 procenta. „Je vidět, že poukázky jsou pro obchod stále důležitější,“ dodává Jan Bureš. Ve stejném období roku oproti roku 2009 narostl podíl poukázek dokonce o 34,9 procent, ovšem při růstu tržeb o čtvrtinu.

Ani přes razantní nárůst plateb poukázkami není na místě strach z jejich zneužívání. „Nepřijímáme klasické 'stravenky' na jídlo, ale poukázky určené pro péči o zaměstnance,“ vysvětluje doktor Bureš.

Novým trendem je přechod na elektronické poukázky. „Buď jde o standardní platební karty, nebo firmy využívají systémy cafeterie, kdy si zákazník zboží nebo služby objednává přes internet,“ říká šéflékárník. „Tyto platby ale zatím tvoří jen zlomek všech nákupů,“ upřesňuje.

::

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémy PayPal, Paysec a Platba 24 nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti SimonPharma, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2010 firma dosáhla obratu 439 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 9. 2011 10:35
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.