Trendy současného bydlení – pohodlí, služby, aktivní odpočinek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Trendy současného bydlení – pohodlí, služby, aktivní odpočinek


V Hradci Králové bude již brzy zahájena výstavba nové rezidenční čtvrti Rezidence Na Plachtě. Moderní bytové domy vyrostou v sousedství areálu Petrof, v těsné blízkosti přírodní památky Na Plachtě, která je zároveň známou nejen sportovní, ale i odpočinkovou zónou Hradce Králové. Proto je tato výstavba hradeckou veřejností bedlivě sledována. Dnes vám přinášíme rozhovor s Ing. Martinem Kubištou, jednatelem společnosti Rezidence Na Plachtě, která je investorem projektu.

Na jaro letošního roku je plánováno zahájení výstavby nového rezidenčního projektu Rezidence Na Plachtě, který v první etapě nabídne 47 nových bytů. V jaké fázi se nyní příprava projektu nachází?

V této první etapě plánujeme vybudovat jeden čtyřpodlažní bytový dům s 29 byty a dva menší viladomy s 9 byty v každém z nich. Zahájení výstavby plánujeme na začátek dubna tohoto roku. Momentálně probíhají intenzivní přípravné práce pro samotné zahájení výstavby včetně závěrečné fáze výběrového řízení na generálního dodavatele stavby.

Záměrem vašeho projektu je mimo jiné využit atraktivní lokality a z toho vyplývajícího nenásilného sloučení bydlení a rekreace. Myslíte, že takový projekt má šanci na úspěch?

V dnešním, pro mnoho z nás, hektickém a uspěchaném životě se rekreace a sport stává naprostou nezbytností. To si dnes již uvědomuje velká část naší populace a tato skutečnost se promítá i do současných trendů bydlení. Lidé chtějí nejen kvalitně bydlet v dosahu občanské vybavenosti, ale zároveň chtějí toto bydlení kombinovat s relaxací, aktivním odpočinkem nebo různými sportovními aktivitami. Tím se mění i požadavky a nároky na bydlení. Osobně se domnívám, že náš projekt, v tomto ohledu, nabízí naprosto unikátní spojení a to nejen v kontextu Hradce Králové. Věříme, že toto propojení bydlení, služeb i relaxace ho předurčuje k tomu, aby byl úspěšný.

Máte svá tvrzení podepřena nějakými konkrétními čísly? Jaký je zájem o bydlení v této lokalitě?

Mohu s uspokojením konstatovat, že zájem, konkrétně o náš projekt, je obrovský a určitě předčil naše očekávání. Potvrzuje nám, že naše úvahy a předpoklady při tvorbě projektu byly správné. To že v době kdy spolu nyní hovoříme, tedy ani ne 4 měsíce po zahájení prodeje, evidujeme již přes 60% prodaných bytů je rozhodně nebývalý úspěch. Vede nás to rovněž k tomu, že se chceme znovu lépe zamyslet nad načasováním dalších etap projektu a možná urychlit zahájení druhé etapy. To je ale zatím ve fázi analýz a nechtěl bych teď ještě uvádět nějaké termíny.

Čím si tento dosavadní úspěch vysvětlujete?

Určitě měl vliv i fakt, že v posledních letech byla nová rezidenční výstavba v Hradci Králové poměrně utlumena, ale domnívám se, že rozhodující podíl má jednoznačně kvalita projektu. Ať je to již zmiňovaná atraktivní poloha, vlastní urbanistické řešení zástavby a okolní zeleně, velikostní a dispoziční řešení bytů nebo „drobnosti“, jako např. předzahrádky s větší výměrou, která dosahuje až 160m2, správně dimenzované úložné prostory, balkón nebo terasa u každého bytu, kolárna v každém domě apod. V dnešní době jsou to právě „maličkosti“, které odlišují průměrné projekty od těch úspěšných.

Koupil byste si vy sám byt v Rezidenci Na Plachtě, kterou spolu se svými kolegy budujete?

Jednoznačně ano, uvažuji o tom. Nakonec jeden z kolegů, s vazbami na Hradec Králové, si již jeden z bytů také koupil.

Můžete na závěr prozradit, kdy je plánováno dokončení první etapy projektu Rezidence Na Plachtě?

Dokončení výstavby I. etapy je stanoveno na léto roku 2016. Zájemci tak mají stále možnost nákupu posledních volných bytových jednotek a již příští léto trávit ve svém novém bytě. Volné byty však velmi rychle ubývají, proto jednoznačně radím - neotálet.
Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 4. 2015 11:20
Kategorie: Reality
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.