Dračí lodě ovládnou o víkendu Brněnskou přehradu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dračí lodě ovládnou o víkendu Brněnskou přehradu


Brno 15.6.2011 - Už tuto sobotu 18. 6. 2011 se nad Brněnskou přehradou rozezní bubny dračích lodí a její hladinu rozčeří stovky pádel. Souběžně se závodem Evropského poháru klubových posádek dračích lodí, se pojede i závod „hobby týmů“ a Univerziáda vysokých škol. Pozvánku k těmto závodům dostaly kluby z Čech, Moravy, Slovenska, Ukrajiny, Maďarska a Německa. Na neděli 19.6. v 10.00 hod se pak čeká premiéra závodu na 8,8 km. Závod bude zahájen hromadným startem u mostu u Veverské Bítýšky a pojede se k loděnici LS Brno v Rakovecké zátoce.

„K sobotnímu závodu máme potvrzeny přihlášky téměř 30 týmů, čekáme ještě na potvrzení účasti zahraničních posádek. Těšíme se i na nedělní premiéru, tak dlouhý závod se u nás ještě nejel, navíc v zajímavém prostředí Brněnské přehrady. Závodníci pojedou z Veverské Bítýšky kolem hradu Veveří, přes Rokli k Rakovecké zátoce, kde bude cíl. Atraktivní bude určitě hromadný start všech posádek, běžně se na dlouhých tratích startuje intervalově, ale chtěli jsme tomu dát náboj, proto bude odstartováno všech deset dračích lodí najednou. Máme jen menší obavy z kolize s parníky, jednáme s vedením DPMB i kapitány o jejich toleranci k závodu. V některých úsecích hlavně horní části trati jsou totiž úzká místa a pokud se vytvoří skupinka dračích lodí, které si pojednou na vlně, pak opravdu nebude jednoduché se parníkům vyhnout. Nicméně před závodníky pojede motorový člun, který bude účastníky upozorňovat na nebezpečné situace,“ řekl pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Akce odstartuje v sobotu v 10 hodin dopoledne v areálu loděnice na Brněnské přehradě. Podmínky pro závod budou profesionální, díky veslařům z Lodních sportů Brno je připravena dráha albano i pevný startovací blok.

Jako první se pojede závod na 200 metrů v kategorii „hobby týmů“ a Univerziáda. Po obědě pak bude zahájen hlavní závod v rámci Evropského poháru dračích lodí, finálové jízdy budou okolo 16. hod.

Po 17. hod pak budou zahájeny rozjížďky na náročnější trať na 1000 metrů, která se jezdí v intervalech a na otáčky. Závod to bývá velmi dramatický, protože zvláště na otáčkách často dochází ke kolizím předjíždějících se lodí.
Výsledky závodu na krátké tratě budou vyhlášeny v sobotu večer. Vyvrcholením celého dne bude večerní Dragon Party s DJ z Kiss Hády.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a za finanční podpory statutárního města Brna. Spolupořadatelem je i Radnice Brno-Bystrc. Generálním Partnerem závodu je Starobrněnská večerní škola.

Dračí loď je nepřehlédnutelná, měří 12,5 metru a váží okolo 250 kilogramů. Na přídi je ozdobena dračí hlavou a na zádi dračím ocasem. Posádku tvoří 18 - 20 pádlujících osob, po deseti na každé straně. Každá loď má svého kormidelníka a bubeníka, který udává rytmus pádlování. Dragonboating pochází z Číny, kde má 2000letou tradici a závody jsou zde symbolem vlastenectví a morální jednoty.

Harmonogram akce
Pátek 17.6.2011
14.00–20.00 možnost tréninkových jízd pro přihlášené týmy v místě závodu
Sobota 18.6.2011
10.00-13.00 závod „hobby týmů“ a Univerziáda na 200 m
13.00-17.00 Evropský pohár klubových posádek dračích lodí (DBGP) na 200m
17.00-19.00 závod GRAND PRIX na 1 km
od 19.00 vyhlášení výsledků a večerní Dragon party (DJ Petr Zakopal z Kiss Hády)
Neděle 19.6. 2011
10.00 - 13.30 závod „long-distance“ na 8km s hromadným startem ve Veverské Bitýšce
Pořadatelé přijímají přihlášky týmů až do čtvrtka 16.6.2011

Propozice závodu ke stažení na: http://www.pavlof.cz
Galerie závodu DL v Brně z minulého roku , fotografie Martin Haleš:
http://www.martinhales.com/gallery/dragon_boat_brno_6_2010/index.html

Kontakt:
Zdeněk Janeček
ředitel závodu
tel: +420 737 288 337
bob@dragonboat.czKontakt:

Jana Běhalová
PR manager
media.pavlof@email.cz
725 634 774


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 6. 2011 8:12
Kategorie: Sport
Název zdroje: Pavlof s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport & corporate events & teambuilding.
Oficiální partner České asociace dračích lodí. http://www.pavlof.cz/
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.