Nadační fond společnosti CEMEX podpořil první projekty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nadační fond společnosti CEMEX podpořil první projekty


Posláním nadačního fondu Budujeme budoucnost je nabízet pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. První grantové kolo již zná žadatele, kterým bude podpora poskytnuta.

Praha, 30. června 2011 – Společnost CEMEX, výrobce betonu a souvisejících stavebních materiálů si uvědomuje své zásahy do přírody, ale také svou úlohu dodavatele pro stavebnictví. Proto se snaží využívat přírodní zdroje co nejšetrněji a zároveň podporovat projekty, které pomáhají okolí provozoven. Prostřednictvím nadačního fondu se jí to úspěšně daří.

V rámci nadačního fondu může CEMEX poskytnout granty na rozvoj vzdělání, výzkum a vývoj, ochranu životního prostředí, rozvoj bydlení, infrastruktury nebo podpořit projekty v oblastech sportu a kultury.

První kolo přijímání žádostí o grant proběhlo v jarních měsících. Z velkého množství žádostí doporučila Správní rada udělení nadačních příspěvků celkem deseti projektům, které se zaměřují jak na kulturní a sportovní aktivity daného regionu, tak i na pomoc zdravotně handicapovaným spoluobčanům. Jedná se o projekt na pomoc a podporu lidem postiženým roztroušenou sklerózou sdružení Roska, uspořádání II. ročníku Silesian bluegrass festivalu příspěvkové organizace Osvětová beseda v Dolní Lutyni, otevřený seriál závodů na kolečkových bruslích pro děti, dospělé a rodinu v Otrokovicích, sbor dobrovolných hasičů Bílkovice nebo podpora Klecanské veteran rallye.

„Věříme, že poskytnutá podpora nadačního fondu přispěje dobré věci a zároveň bude dokladem společenské zodpovědnosti CEMEXu i jeho snahy o zajištění trvalého rozvoje společnosti,“ říká David Groh, ředitel strategického plánování.
Všechny informace o nadačním fondu najdete na internetových stránkách www.budujemebudoucnost.cz.
Loga a další fotografie naleznete zde
CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje přes 50 betonáren, 7 štěrkoven, 2 kamenolomy a cementovou mlýnici. Více na www.cemex.cz.
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 6. 2011 16:14
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.