Nadace Olgy Havlové rozšiřuje pomoc v oblasti seniorů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nadace Olgy Havlové rozšiřuje pomoc v oblasti seniorů


Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové 11. října rozdělil více než milion korun 29 organizacím poskytujícím sociální služby lidem staršího věku. Žádostí neziskových organizací přibývá, proto se nadace rozhodla svoji pomoc v této oblasti rozšířit. Je to již druhé grantové řízení v letošním roce. Na jaře Nadace Olgy Havlové rozdělila 1 348 000 korun pro 21 organizací.

V podzimním kole nadace obdržela 67 projektů s celkovým požadavkem 4 500 000 korun. Nadace Olgy Havlové v podzimním grantovém řízení podpořila 4 hospice, 13 charit, 4 diakonie a 8 organizací provozujících pečovatelskou službu, terénní služby či půjčovny pomůcek. „Soustředili jsme se na organizace, které jsou v rozvoji, modernizují svá zařízení a orientují se na kvalitu poskytovaných služeb,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Nadace Olgy Havlové podpořila organizace z celé České republiky. Nejúspěšnější byl Moravskoslezský kraj, kde získalo nadační příspěvek 6 organizací. Mezi podpořenými organizacemi jsou Diakonie ČCE – hospic Citadela z Valašského Meziříčí, která získala příspěvek ve výši 100 tisíc korun na lůžkové vybavení oddělení sociálních služeb. Charita Český Těšín obdržela 90 tisíc korun na nákup kompenzačních a zdravotnických pomůcek a Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s. získal 16 tisíc korun na zakoupení potřebného zdravotnického materiálu a výpočetní techniky. Seznam všech podpořených organizací a další podrobné informace jsou uvedeny na www.vdv.cz.

Příští rok bude Mezinárodním rokem přípravy na stárnutí. Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové založil fond „Senior“, jehož výnos je určen na granty organizacím s nejlepšími projekty péče o starší lidi v rámci komunity či regionu. Na stejný účel bude použit i výtěžek z Benefičního koncertu dobré vůle, který pro VDV pořádá Advokátní kancelář KŠB dne 13. listopadu 2011.
Kontakt:

Monika Granja
PR manažerka
granja@vdv.cz
www.vdv.cz
224 217 083


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 10. 2011 15:00
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Posláním Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové je podpora nestátních neziskových organizací v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.