Na Vysočinu míří opera Carmen s mezinárodním obsazením | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Vysočinu míří opera Carmen s mezinárodním obsazením


Třebíč – Ve středu 30. května přijede na Vysočinu mezinárodní umělecký divadelní soubor složený z šedesátičlenného symfonického orchestru, stoosmdesátičlenného operního sboru a pěti sólistů. V jejich podání zazní v Třebíči na Podzámecké nivě jediné open – air představení opery Carmen v České republice. V hlavní roli se představí sólistka Státní opery Praha Andrea Kalivodová a světoznámý Rafael Alvarez, který také mimo jiné působí v divadlech v České republice.

„Příprava tohoto představení je poměrně náročná. Jedná se o vystoupení pod širým nebem a to má své technické specifika. O to větší je ale divácký zážitek. Scéna bude dlouhá čtyřicet metrů a veškerá technika jako je pódium, světelná a zvuková aparatura, scéna, kulisy, kostýmy, hudební nástroje, orchestřiště, světelná a zvuková režie a projekce bude přepravována desítky kamiony, nákladními a dodávkovými vozy,“ prozradil k organizaci a přípravě opery Carmen v Třebíči jeden z hlavních organizátorů Martin Svoboda.
Nastudování opery a její příprava zabere hodně času. Je nutné důkladné hudební nastudování pěvců s dirigentem korepetitorem, v případě sborů se sbormistrem. Pak teprve přichází režisér a během dvou měsíců práce vzniká divadelní představení. To je základem pro představení open-air.
Pro velkou časovou a finanční náročnost může být takováto produkce realizována jen několikrát do roka. Také místo provedení se pečlivě vybírá. V Třebíči se tak opera odehraje na Podzámecké nivě, kde jsou dostatečné prostory pro jeviště a také hlediště. „Navíc jsme vloni měli premiéru na tomto místě s operou Nabucco. Vzhledem k tomu, že se osvědčilo místo a také zájem lidí, rozhodli jsme se pokračovat,“ uzavírá Martin Svoboda.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 5. 2012 20:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.