Na volné noze je už 42 miliónů Američanů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na volné noze je už 42 miliónů Američanů


16. 9. 2011, Ostrava — Podle údajů americké unie nezávislých profesionálů Freelancers Union, která sdružuje přes 160 tisíc členů, je na volné noze již více než 42 miliónů Američanů, tedy asi 30 % pracovní síly.

Unie je neziskovou organizací, která hájí práva a zájmy nezávislých pracovníků z mnoha různých oborů. Vyvíjí také tlak na americké zákonodárce k přijetí potřebných zákonů v daňové a sociální oblasti, včetně zdravotnictví.

Ředitelka a zakladatelka unie Sara Horowitz označila v článku pro vlivný americký magazín The Atlantic prudký růst podnikání na volné noze za průmyslovou revoluci naší doby: „Boom nezávislé práce mění naše uvažování o zaměstnání a kariéře. Chápe to Washington?“

Horowitz přikládá změnám velkou váhu: „Tak významný posun jsme na trhu práce neviděli již téměř 100 let, od doby transformace ze zemědělské na průmyslovou ekonomiku. Dnes zaměstnanci opouštějí tradiční zaměstnání a volí sólovou profesní dráhu.“ Odkazuje se na oficiální statistiky a dodává: „V roce 2005 se to již týkalo celé třetiny americké pracovní síly.“

V česku se podpoře nezávislých profesionálů věnuje portál www.navolnenoze.cz a jeho zakladatel Robert Vlach zahraniční novinky komentuje: „O podnikatelské revoluci na trhu práce mluví někteří experti v USA už více než 10 let. Krize roku 2008 tento rostoucí trend obrovsky urychlila. Český trh práce jej napodobuje, ovšem s několikaletým odstupem.“Kontakt:

Robert Vlach
provozovatel portálu
robert.vlach@gmail.com
http://navolnenoze.cz/
775 686 693


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 9. 2011 1:57
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Na volné noze (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Portál www.navolnenoze.cz je projekt podporující nezávislé profesionály, živnostníky a podnikatele s českou působností. Posláním v obecném smyslu je rovněž praktické naplnění ideálu svobodného podnikání a kvalitní služba široké veřejnosti.

Naše komunita byla založena v roce 2005 jako první svého druhu v Česku a dnes má již více než 350 členů, kteří v našem webovém katalogu účinně propagují svou práci. Desítkám profesionálů jsme pomohli rozjet úspěšné podnikání, pořádáme užitečná školení a srazy, vydáváme druhý nejčtenější blog o podnikání a naše stránky navštíví přes 400 tisíc lidí ročně.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.