Na Šrámkově statku vystoupí HONKY TONK BROTHERS | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Šrámkově statku vystoupí HONKY TONK BROTHERS


Vyvrcholením koncertů folkové a country hudby v rámci cyklu „Léto na Šrámkově statku“ bude v pátek 26. srpna od 19 hodin závěrečné vystoupení znamenité formace HONKY TONK BROTHERS z polského Walbrzychu.

Akce je součástí společného česko – polského projektu „Poznejme vzájemně svoji kulturu“.

Partnery projektu, který je spolufinancován z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Euroregionu Glacensis, jsou Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Walbrzyski Osródek Kultury.

Název hostující kapely trefně popisuje její charakter a styl. „BROTHERS“ proto, že pilíř skupiny tvoří bratři Rybczyňští – Robert (frontman, baskytarista a zpěvák v jedné osobě) a Marcin (zpěv a akustická kytara). „HONKY TONK“ proto, že v Polsku toto hudební seskupení náleží do nevelké skupiny umělců angažovaných v autentické country muzice, kterou umí také skvěle zahrát.

Ke vzorům kapely patří legendy country music jako Ernest Tubb, Hank Williams, Eddy Arnold, Webb Pierce, George Jones, Alan Jackson a další osobnosti.
Počátek nového století přinesl skupině HONKY TONK BROTHERS četná ocenění. Opakovaně triumfovala v anketě country soutěže „Dostavníky“, když získala tituly „Nová skupina roku“, „Nejlepší kapela roku 2002 a 2003 a jejich „Road Life Boogie“ se stala uměleckým počinem roku 2003. V témže roce se jejich „Prázdná silnice“ (hudba i text Robert Rybczyňski) stala písní roku.

Nejinak dopadlo také provedení cover verze songu „Díky Bohu za rádio“, která zvítězila v anketě „Standardní výkon roku“. Dokonale sladěný a vyvážený repertoár kapely, který je poskládán z původních amerických písniček, jakož i z osvědčených vlastních hitů, garantuje vysokou uměleckou kvalitu. Pokud máte chuť na příjemný hudební zážitek, přijďte v pátek 26. srpna na Šrámkův statek. Provedení country a bluegrassových melodií v podání HONKY TONK BROTHERS Vás nenechá chladnými a dozajista zahýbe Vašimi emocemi. Vstup na koncert je zdarma!


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 8. 2011 11:16
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.