Na pouť do Číhoště vyrazí se stovkou lidí také ministr zemědělství | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na pouť do Číhoště vyrazí se stovkou lidí také ministr zemědělství


STÁHNOUT pout do Cihoste.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Číhošť – Stovky lidí z celé České republiky se zúčastní v neděli 23. února pěší poutě do Číhoště k uctění památky umučení pátera Josefa Toufara, kterou vloni začali pořádat Mladí lidovci ve spolupráci s Nadačním fondem číhošťského kostela. Poutě se zúčastní i současný ministr zemědělství Marián Jurečka a řada osobností veřejného života.

„Pouť začne v 8:30 poutním pochodem do Číhoště z parku Josefa Toufara v Ledči nad Sázavou před kostelem sv. Petra a Pavla. V 11:00 oslaví poutníci Mši svatou v Číhošti s místním duchovním správcem Markem Šavlem. Poutníci mohou poté poobědvat v místním hostinci a navštívit střed České republiky, který se v obci Číhošť nachází,“ prozrazuje průvodce pěší poutí Tomáš Zdechovský, který je zároveň tvůrcem číhošťského znaku a vlajky.

Program bude pokračovat do večera
Následovat bude od 13:30 prohlídka obce a Toufarovy fary „Po stopách P. Toufara“. Průvodcem poutníkům bude autor Toufarovy biografie „Jako bychom dnes zemřít měli“ a vysočinský básník Miloš Doležal. Dobové a vzpomínkové texty přednese herečka Jana Franková.
„Od 14:30 se poutníci mohou spolu s Mladými lidovci na Toufarově faře zúčastnit besedy „V Toufarových šlépějích“ s tvůrcem známé knihy o osudech pátera Toufara Milošem Doležalem a převorem Želivského kláštera historikem Jindřichem Zdeňkem Charouzem o osudech církve v 50. letech 20. století,“ připomíná jednu z důležitých součástí programu hlavní organizátor Jan Zahradil.

Závěr bude patřit koncertu
Nadační fond kostela Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti pak na 16:30 připravil benefiční koncert v nedaleké Světlé nad Sázavou, na kterém vystoupí varhanní mistr a skladatel Jaroslav Vodrážka a Dětský sbor při chrámu Páně Klášterec nad Orlicí, který přednese části Vodrážkovy Dětské vánoční Mše svaté a jeho Alžbětinskou serenádu. Dobrovolné vstupné z koncertu bude použito na opravy kostela v Číhošti.

Kontakt: Jan Zasadil, hlavní pořadatel, tel. 605 883 717, zasadil.jan(a)gmail.com
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2014 10:32
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.