Na kvalitu správy obecního bytového fondu Prahy 6 dohlíží „bytový ombudsman“ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na kvalitu správy obecního bytového fondu Prahy 6 dohlíží „bytový ombudsman“


Na bytového ombudsmana se lidé mohou obracet s podněty a případnými stížnostmi. Novou funkci zřídila obecní rada v rámci programového prohlášení na následující čtyři roky.

Podstatou nově zřízené funkce je poskytovat nájemcům obecních bytů jednoduchý spojovací článek mezi obcí a občanem. Ombudsman by měl být jakýmsi přímým a nezávislým komunikátorem, měl by se stát pro občany partnerem pro řešení problémů přesahujících možnosti nebo kompetence správce domu a prostředníkem pro řešení případných sporů.

Hlavní úlohou bytového ombudsmana bude vyřizování a prověřování požadavků a stížností nájemců obecních bytů, kontrola, odhalování a šetření nedostatků v činnosti správců obecních bytů. Funkci bytového ombudsmana zřídila Rada Městské části Praha 6 nejen v souvislosti se snahou zkvalitnit správu bytového fondu, ale i svýhledem na pokračující proces deregulace nájemného.

Jak kontaktovat ombudsmana?

Bezplatná linka: 800 100 043
E–mail: ombudsman{zavináč}praha6{tečka}cz
Úřad Prahy 6 tel.: 220 189 111

Méně firem, lepší kontrola

Městská část zredukovala počet správcovských firem, které se o obecní domy starají. Způvodních čtyř zůstanou jen dvě. Správu nemovitostí společností Centra a PMC Facility převezme od července Sneo, správcovská firma vlastněná městskou částí. Správa společnosti Austis zůstává stejná.

Tento krok vyplynul zdlouhodobých reakcí nájemců na to, jak firmy spravovaly domy. Městská část Praha 6 od toho očekává nejen snížení nákladů na správu, ale hlavně zlepšení její kvality. To ocení právě občané, zlepšit by se tak měla i kvalita nájemního bydlení. Koncentrace výkonu správy nemovitostí totiž umožní lepší kontrolu.

JUDr. Štěpán Stupčuk
zástupce starostky Prahy 6
- zodpovídá za evidenci a inventarizaci majetku
pojištění majetku a jeho právní zajištění
- zodpovídá za výkon a kontrolu výkonu práv Městské části ze smluv
- zodpovídá za správu pohledávek
- zodpovídá za správu domovního bytového fondu a politiky nájemného
Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
www.praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 6

Vydáno: 2. 6. 2011 14:20
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Městská část Praha 6 (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.