Na finančních portálech klesá podíl přímé inzerce, podíl mediálních agentur naopak vzrostl o pětinu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na finančních portálech klesá podíl přímé inzerce, podíl mediálních agentur naopak vzrostl o pětinu


Podíl přímých zadavatelů online inzerce se meziročně snížil o 23 %. Naopak stále více inzerce zadávají mediální agentury, jejichž podíl narostl o 18 %. Vyplývá to ze statistik společnosti Finance media a.s. za období 2010 a 2011. Nejvíce inzerují společnosti z oboru bankovnictví a kapitálových trhů, zájem o inzerci na finančních webech však projevují také automobilky a mobilní operátoři.

Na inzertním trhu v segmentu ekonomických online médií dochází k posunům. Ubývá přímých zadavatelů a naopak se zvyšuje podíl inzerce zadávené mediálními a reklamními agenturami. Ukazují to statistiky společnosti Finance media a.s., z jejichž finančních projektů na internetu je nejnavštěvovanější portál Finance.cz, Zatímco v minulém roce činil podíl přímých zadavatelů reklamy 65 %, letos inzerovalo na přímo jen 42 % zadavatelů. Naopak se zvýšil zájem mediálních agentur nabízejících dlouhodobou spolupráci. Ty v letošním roce tvoří 43 % inzerentů portálu. Změny jsou dokladem trendu, v rámci kterého velcí zadavatelé v řadě případů ustupují od online inzerce napřímo a raději využívají služeb mediálních agentur. A to přesto, že tak ztrácejí spoustu zajímavých benefitů souvisejících s přesnějším zacílením kampaně, větší flexibilitou či nadstandardní mediální podporou.

Důvodem nižšího počtu přímých zadavatelů a odlivu stabilních inzerentů jsou hlavně posuny v cenách jednotlivých mediatypů. „Na snížení počtu zadavatelů inzerujících napřímo má vliv zvýšení ceny televizní reklamy a vznik dalších televizních stanic. Kvůli dražší televizní reklamě, pak naši inzerenti často museli krátit svoje investice do online médií,“ uvádí Michael Kubala, obchodní ředitel a člen představenstva Finance media a.s.

Portál registruje zvýšený zájem inzerentů z finančního segmentu, výrazně však roste také počet mimooborových inzerentů. O inzerci na finančních portálech mají zájem hlavně automobilky a mobilní operátoři. „Zvýšený zájem inzerentů z bankovního sektoru souvisí se vznikem nových bank a jejich reklamními kampaněmi. Letošní rok je na nové banky bohatý a struktura našich inzerentů tomu odpovídá,“ sdělil Tomáš Skolek, šéfredaktor portálu Finance.cz nabízejícího svým návštěvníkům odborné informace ze světa financí již od roku 1997. „Svou roli hraje i důchodová reforma a důraz na problematiku penzí, kterého jsme svědky napříč všemi zpravodajskými médii. Ve zvýšené míře proto zaznamenáváme inzerci penzijních fondů,“ dodal Skolek.

Společnost Finance media a.s. v listopadu oficiálně spustila nový portál Investujme.cz. V prosinci je pak v plánu změna grafiky stěžejního portálu Finance.cz. Redesign stránek přinese mimo jiné i optimalizaci a přidání dalších reklamních formátů. Reklamního prostoru bude na stránkách méně, reklamní bloky však budou lépe a viditelněji umístěny. Změny by proto ocení jak čtenáři webu, tak i zadavatelé inzerce.
Kontakt:

Tomáš Martínek
martinektomas@centrum.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 11. 2011 10:08
Kategorie: Finance
Název zdroje: Finance.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Portál Finance.cz byl spuštěn v roce 1997, a patří tak k nejstarším odborně zaměřeným serverům na českém internetu. Nabízí svým uživatelům mnoho praktických článků, a kalkulátorů, řadu srovnání finančních produktů i dat ze světových burz a množství dalších užitečných aplikací, které návštěvníkům pomohou orientovat se ve světě financí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.