Na co pamatovat při výběru venkovního bazénu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na co pamatovat při výběru venkovního bazénu


Venkovní zahradní bazény jsou stále častěji vyhledávané. V horkých dnech vás příjemně osvěží a zároveň se stanou vhodným a cenově dostupným doplňkem každé zahrady.

Venkovní zahradní bazény jsou stále častěji vyhledávané. V horkých dnech vás příjemně osvěží a zároveň se stanou vhodným a cenově dostupným doplňkem každé zahrady. Venkovní bazény jsou k dispozici ve standardních rozměrech a tvarech, ale můžeme je také vyhotovit podle vašich představ a přání. Velmi oblíbené jsou oválné bazény.
Instalace bazénů není nijak náročná, tudíž je hravě zvládne zručný pracovník i zkušená stavební firma. Než začnete bazén instalovat, je třeba se zaměřit na několik základních pravidel. Jáma na bazén musí být o 1,4 metru širší a delší než je rozměr bazénu, hloubka jámy je větší než hloubka bazénu – je nutno připočítat sílu podkladního betonu. Základová deska má mít sílu 10 až 15 cm a na každé straně musí přesahovat bazén o 20 cm. U filtrační jednotky pamatujte, že musí mít samostatnou zděnou nebo plastovou nádrž, pro větší teplotní komfort je vhodné obložit stěny a dno tepelnou izolací. Rozepření se provádí prknem nebo fošnou, položenou na horní límec bazénu, na rovných stranách je nutno vybudovat opěrné zdi, po dokonalém vyschnutí opěrných zdí napustit bazén cca 20 cm pod horní okraj a následně zasypat bazén zeminou.
Rozhodli jste se pořídit bazén na vaši zahradu? Pak vám rádi poradíme a provedeme instalaci.
Kontakt:

Vladimíra Exnerová
prweby@ebrana.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 10:38
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Ekocis (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.