Na českém trhu je poptávka po produktech, které nejsou vyrobeny z ropy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na českém trhu je poptávka po produktech, které nejsou vyrobeny z ropy


Třebíč/ČR – Čeští spotřebitelé dávají přednost firmám, které podnikají ekologicky. České firmy se také díky společenské odpovědnosti snaží dbát na ochranu životního prostředí. V průmyslu, ale i v domácnostech se ve velké míře používají oleje a maziva vyrobená z ropy.

„Kvůli poptávce českých firem po ekologických olejích a mazivech jsme přivedli na trh profesionální produkty z USA, které jsou vyráběny z přírodních zdrojů a ne z ropy. Jsou to oleje a maziva značky UltraLube a jejich jednoznačnou výhodu je biologická odbouratelnost a také daleko vyšší účinnost, než u ropných produktů,“ popisuje Zdeněk Čermák, který v letošním roce dovezl z Ameriky první palety těchto olejů.

Zájem mají potravinářské i průmyslové firmy
Z nedávných průzkumu vyplynulo také to, že Češi začínají smýšlet ekologicky ve chvíli, kdy je to pro ně ekonomicky výhodné. „Oleje UltraLube spojují bezpečnost, úsporu a také efektivitu. To byl důvod, proč jsme tyto produkty dovezli do České republiky. UltraLube má podle testů, ale i z praxe, čtyřikrát vyšší mazací účinnost, což znamená vyšší bod vzplanutí a menší opotřebení,“ popisuje Čermák, který je v kontaktu s americkými výrobci.
Zájem mají potravinářské firmy. Ty musejí totiž používat certifikované oleje, které se mohou náhodně setkat s potravinami. Musí tedy být bezpečné. „S trochou nadsázky mohu říct, že když si potravinářskou vazelínu UltraLube namažete na chleba a sníte, tak se vám nic nestane. Je vyrobena ze sóji. To však neplatí u ropných produktů,“ říká Zdeněk Čermák.

Svět je závislý na ropě. Odborníci hledají jiná řešení
Podle National Geographic je 95 % všech potravin vyrobeno za přispění ropy. A 95 % všeho zboží vyžaduje pro svou výrobu ropu. Proto se firmy a odborníci snaží hledat řešení jiných zdrojů. Pro průmysl, kde se stroje a výroba bez olejů neobejde, je řešením právě výroba olejů a maziv z přírodních zdrojů.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2013 18:31
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.